Donanım

Qualcomm'dan mobil için iki işlemci

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden Qualcomm, giriş seviyesi akıllı telefonları hedef alan çift çekirdekli iki yeni işlemcisini duyurdu.


Android işletim sistemi sayesinde ön plana çıkan ve dünyanın 3G teknoloji öncülerinden biri olan Qualcomm firması HTC ve Nokia başta olmak üzere akıllı telefon üreticisine işlemci sağlayan bu sektördeki en büyük firmalardan. Qualcomm, işlemcilerini güçlerine göre S1-S2-S3 ve S4 olmak üzere ikiye ayırdı.

Qualcomm'un Adreno 203 GPU'sunu kullanan, çift çekirdekli işlemcileri MSM8625 ve MSM8255, eski giriş sınıfındaki MSM7X27 ve MSM7X25A işlemcileri ile tamamen farklı pin yapısına sahip olması ile bu iki işlemcinin kullanılabilirliğini arttıracak gibi duruyor.

Çokta üstün özelliklere sahip olmayan bu iki yeni model, giriş seviyesi için çok da kötü sayılmaz. Çift çekirdekli yapıları ve 1GHz saat hızları, ilerideki giriş seviyesi cihazların performansları hakkında bize çok sayıda ipucu vermektedir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.