Donanım

Samsung Galaxy Tab'ın satış yasağı kalktı

Apple firmasının açtığı patent davası ile Avusturalya'da yasaklanan Galaxy Tab 10.1'in satış yasağı kaldırıldı.


Samsung'u iPhone ve iPad?in tasarımını çalmakla suçlayan Apple ile onu "teknoloji hırsızlığı" yapmakla suçlayan Samsung arasında geçen  patent kavgası nedeniyle Avustralya mahkemesi tarafından tedbir konulmuştu. Apple'ın Galaxy Tab 10.1'in satışına tedbir koydurması üzerine, Avusturalya'da Galaxy Tab satışı uzun bir süre yapılamamıştı.

Geçen Cuma günü tedbir kaldırılmış Samsung Galaxy Tab 10.1 satışları, Avusturalya'da tekrardan başlatılmıştı. Tedbirin kaldırmasına itiraz eden Apple, bu sefer gülmedi. İtirazı haksız bulan ve reddine karar veren yüksek mahkeme, Galaxy Tab 10.1'in satışına onay verdi.

Şuan itibaren Samsung Galaxy Tab 10.1'in tek yasak olduğu ülke olarak Almanya kaldı. Almanya'da ise Samsung, Galaxy Tab 10.1N adında bir model ile bu yasağa çözüm bulmuş durumda. Fakat Apple, Galaxy Tab 10.1N'e de dava açmaya hazırlanıyor. Almanya mahkemesinin ne karar alacağını da artık zaman gösterecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.