Donanım

Samsung akıllı buzdolapları hacker saldırılarına karşı savunmasız!

Samsung akıllı buzdolabları Gmail kimlik sorunu güvenlik riski altında olabilir.

Samsung akıllı buzdolapları hacker saldırılarına karşı savunmasız!

Her geçen gün ve yıl, dünya üzerindeki bir çok cihaz nesnelerin interneti kavramı ile ağ bağlantıları ile donatılmış olarak üretiliyor. Bir kaç yıl öncesinde asla mümkün olamayacağını düşündüğümüz ve adını duymadığımız bu kavram teknolojinin gelişmesiyle günümüzde hayatımızı kolaylaştıracak özellikler sunuyor.

Tabii ki, her büyük teknolojik gelişme ile birlikte keşfedilen güvenlik açıkları riskleri de beraberinde getiriyor. Tipik bir örnek vermek gerekirse: Araştırmacılar son zamanlarda Samsung'un akıllı buzdolaplarının bir güvenlik açığı riski ile karşı karşıya kaldığını ortaya çıkardı.

1440670510_img20150827130939.jpg

"Akıllı" telefonlar, saatler, televizyonlar ve hatta buzdolabı bu güvenlik açıları ile karşılaşabiliyor. Bu cihazların üreticilerinden biri olan Samsung'unda dokunmatik ekran ve Wi-Fi modülü ile donatılmış bir akıllı buzdolabı hacker saldırılarına karşı savunmasız durumda. Samsung buzdolaplarında bulunan Google Gmail'de kimlik doğrulama özelliği ile ilişkili SSL sertifikalarında bulunan güvenlik açığından yararlanarak saldırganların ürünü kullanılamaz bir hale getirebileceği belirtiliyor.

Güney Koreli teknoloji devi "akıllı" buzdolabının bir kimlik doğrula sorunu ile karşı karşıya olduğunu ve şu anda, bu güvenlik açığının RF28HMELBSR modelinde olduğunu bildirdi. Ayrıca Samsung, akıllı buzdolaplarında oluşan tüm eksiklikleri ortadan kaldırmak için gerekli güvenlik önlemleri alacaklarını ve en kısa sürede güncelleme yayınlama sözü verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.