Donanım

Samsung bu tableti neden satışa sunmuyor?

Samsung son model tabletini neden satışa sunmuyor?

Samsung bu tableti neden satışa sunmuyor?

IFA 2012′de Samsung firması Windows RT işletim sistemi için üretilen ATIV Tab tabletini tanıtmıştı. Şimdi bu tablet ile ilgili Amerikalılar için üzücü bir haber gündeme geldi. Yeni gelen haberlere göre Samsung, ATIV Tab'ı Amerika pazarında satışa sunmayacak.

Tablet, ARM tabanlı işlemciye ve güçlü teknik özelliklere sahip ve Amerika'da satılmamasına neden olarak ise kullanıcıların Windows RT'ye olan tepkisi gösterildi. Samsung, kullanıcıların Windows RT işletim sistemine alışması için bekleyecek ve kendi uygun gördüğü bir zamanda ATIV Tab'ı Windows RT işletim sistemiyle piyasaya sürecek.

1357941476_samsung-ativ-tab-pr.jpg

Samsung, Microsoft'un doğru şekilde işletim sistemlerini tanıtmadığını, insanları yanlış yönlendirdiğini düşünüyor ve bu sebepler yüzünden prestijini korumak ve ürünlerin iade edilmemesini istediği için beklemeye karar verdi. Samsung satışlardan memnun olmazsa ARM tabanlı bu tabletlere Android işletim sistemini yükleyerek satışa sunabilir. Microsoft'un kendi tableti Surface'ın bile beklenildiği kadar yüksek satış oranları yakalayamaması firmaların temkinli davranmasına neden oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.