Samsung katlanabilir ekranlı telefon geliştiriyor

Samsung'un katlanabilir telefonu olması beklenen Note X, patent belgelerinde ortaya çıktı.

Samsung katlanabilir ekranlı telefon geliştiriyor

Uzun bir süredir katlanabilir akıllı telefon üretimi sektörün önemli konularının başında geliyor. Özellikle konsept videolarda ortaya çıkan bu tasarım bugüne kadar gerçekleştirilemedi. Ancak Samsung'un aldığı bir patent ile katlanabilir akıllı telefon kısmen de olsa hayata geçebilir. 

Samsung, aldığı patent belgelerinde katlama sonrasında iki adet yarım 3.5 inç ve normal kullanımda bir adet 3.5 inç tam ekran yeni telefon görüntüleri ortaya çıktı.

Bunun yanı sıra yeni cihazın ekranı Note 8 ile aynı boyutlara sahip olacağı dikkat çekerken henüz tam olarak net olmasa da Note 8 ile birebir aynı kasa yapısı olacağı düşünülüyor. Şimdilik Samsung Note X olarak isimlendirilen bu proje, katlanabilir akıllı telefonların ilki olacak. 

Samsung katlanabilir ekranlı telefon geliştiriyor - Resim : 1

Yıllardır katlanabilir telefonlarla ilgili patent ve tasarımların haberleri paylaşılıyor. Ayrıca sürekli gündeme gelen katlanabilir ekranlı telefonlar, haberlere rağmen bizleri uzunca süre bekleterek bu yıl da çıkmaz dedirtmeye başladı. Sonunda beklenen çalışmalar yapıldı ve Samsung dünyanın ilk katlanabilir telefonunu tamamlamaya hazırlanıyor. 

Gelen bilgiler arasında Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde, özel bir prototiple telefon basına tanıtılmış. Resmi açıklamaya göre Samsung Note X isimli telefon, tanıtımda büyük ilgi ve bağış toplamış durumda. Yeni nesil bükülebilir akıllı telefonların ilki niteliğini taşıyacak cihazı Samsung, Koreli medya kaynaklarının iddialarına göre Haziran ayında tamamlayacak ve dünyaya lanse edecek.