Donanım

Samsung popüler cihazlarına beklenen güncellemeyi sunuyor!

Samsung Android 12L güncellemesini cihazlarına yaymaya devam ediyor. Şirket şimdi güncellemeyi tabletlerine sunuyor.

Samsung popüler cihazlarına beklenen güncellemeyi sunuyor!

Samsung kısa süre önce Galaxy Z Fold 4 akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Çalışmalarına son hız devam eden markanın kutudan çıktığı haliyle Android 12L ile gelen ilk akıllı telefonu da bu cihaz oldu. Şimdi, şirket bu  güncellemeyi tabletlerine yayıyor.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi tabletler, Güney Koreli devden One UI 4.1.1 ile Android 12L yazılım güncellemesini alan ilk tablet olacak. Güncelleme şu anda Avrupa'da Galaxy Tab S8, Tab S8+ ve Tab S8 Ultra'ya dağıtılıyor. Tabletin hem hücresel hem de Wi-Fi sürümleri, kullanıma sunulan bu yeni güncelleme için uygun.

Samsung popüler cihazlarına beklenen güncellemeyi sunuyor!

Samsung popüler cihazlarına beklenen güncellemeyi sunuyor! - Resim : 1

SamMobile'dan gelen bir rapor, Samsung Galaxy Tab S8'in donanım yazılımı sürümü X70xBXXU2AVH2 ile birlikte geldiğini, Galaxy Tab S8+ modelinin ise donanım yazılımı sürümü X80xBXXU2AVH5 ile güncelleme aldığını ortaya koyuyor. Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, X90xBXXU2AVH2 ürün yazılımı sürümüyle güncelleme alıyor.

Güncelleme, Android'in yeni sürümüyle birlikte Ağustos 2022 güvenlik yamasıyla birlikte geliyor. Güncellemenin boyutu da 2,3 GB ile oldukça büyük, bu da cihazda yaklaşık 2,5 GB ücretsiz depolama alanına ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor.

Android 12L, tabletler, katlanabilir cihazlar ve Chrome OS cihazları gibi büyük ekranlı cihazlar için optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü getiren Android Geliştirici Zirvesi'nde geçen yıl duyuruldu. Google, Android'i 600sp'den daha büyük ekranlarda daha güzel ve kullanımı daha kolay hale getirmek için kullanıcı arayüzünü iyileştirdiğini söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.