Sonos Roam 2, daha kolay kullanılabilir tasarımı ile dikkat çekiyor

Sonos, Roam serisini yeni bir modelle güncelleyerek kullanıcılara daha kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor. Roam 2, önceki modelin eleştirilen tuş düzenini basitleştirerek müzik dinleme keyfini artırmayı hedefliyor.

Sonos Roam 2, daha kolay kullanılabilir tasarımı ile dikkat çekiyor

Sonos bugün sadece yeni kulaklıklarını tanıtmakla kalmadı, aynı zamanda en ucuz taşınabilir hoparlörü Roam'u da yeniledi. Yeni model Roam 2, 2021'de çıkan orijinal modelle aynı ses kalitesine sahip olmasına rağmen daha basit kontrol ve hızlı kurulum özellikleri sunuyor. 179$ fiyatla satışa sunulan hoparlör, bugünden itibaren satın alınabilir.

Sonos'a göre Roam 2, orijinal modelle aynı zengin, detaylı ses ve bas kalitesini sunuyor. Ancak yeni modelde bazı hayatı kolaylaştıran ince değişiklikler var. Bunlardan biri, ayrı bir güç ve Bluetooth tuşunun eklenmesi. Bu özellik, önceki modeldeki çok işlevli güç/uyku/Bluetooth tuşunun getirdiği karışıklığı ortadan kaldırıyor. Kullanıcılar, bu tuşun işlevlerini ayırt etmekte zorlanıyor ve yanlış işlevi devreye sokabiliyordu.

Sonos Roam 2, daha kolay kullanılabilir tasarımı ile dikkat çekiyor - Resim : 1

Roam 2'nin kurulum süreci de daha basit. Önceki modelde hoparlörü Wi-Fi üzerinden kurmanız gerekiyordu, bu da Bluetooth bağlantısını hızlıca kurmayı zorlaştırıyordu. Yeni modelde ise telefonunuzu veya başka bir cihazı Bluetooth üzerinden hızlıca bağlayabiliyorsunuz. Böylece Wi-Fi kurulumu ile uğraşmadan hoparlörü hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hoparlörde ek olarak, hoparlörün geri kalanıyla daha iyi uyum sağlayan tek renkli bir logo bulunuyor. Diğer özellikler ise orijinal modelle aynı kalmış. 10 saatlik pil ömrü, IP67 toz ve suya dayanıklılık sertifikası ve otomatik Trueplay ayarı ile odanın akustiğine göre ses ayarları yapabiliyor.

Ses kalitesi konusunda, Engadget'tan Nathan Ingraham, orijinal modelin ses profilinden memnun kalmıştı. "Neyse ki, küçük boyutundan beklenenden çok daha iyi ses veriyor" diye yazmıştı. "Roam, tek bir sürücü yerine hem tiz hem de orta frekansları üreten bir tweeter ve bir mid-woofer içeriyor. Bu da küçük bir hoparlör için beklenenden daha fazla bas çıkışı sağlıyor. Ayrıca maksimum ses seviyesinde bile bozulma olmuyor." Yeni modelde de aynı performansı bekleyebilirsiniz.

Sonos Roam 2'yi bugünden itibaren şirketin web sitesinden ve Amazon, Best Buy gibi perakende ortaklarından sipariş edebilirsiniz. 179$ fiyatla satışa sunulan hoparlör, siyah, beyaz, zeytin yeşili, gün batımı turuncusu ve dalga mavisi renk seçenekleriyle geliyor.