Donanım

Sony, 1000X kulaklık ailesini tanıttı

Sony, WF-1000X, WI-1000X ve WH-1000XM2 kulaklık modellerini tanıttı.


Sony, etrafınızdaki gürültüden kaçıp duymak istediğiniz müziğe odaklanabilmenizi sağlamak üzere, 1000X serisinde sektör lideri gürültü önleme teknolojisine sahip üç yeni kablosuz kulaklık varyasyonunu piyasaya sürüyor.

Gösterinin yıldızı, sizi kablolardan kurtararak kulağınıza harika şekilde oturan ve sektör lideri gürültü engelleme teknolojisini içinde barındıran tam anlamıyla kablosuz tarzı ile WF-1000X. Enseden kulaklık tarzındaki WI-1000X ise her gün evden işe ya da okula giderken sessizce müziğini dinlemeyi seven pratik ve akıllı şehirliler için tasarlandı.

Yeni kafa bandı tarzında üstün özellikli NC kulaklık WH-1000XM2, daha derin ve uzun bir dinleme deneyimi için birçok yeni özellik ve istisnai pil ömrünün yanı sıra sesi bulunduğunuz ortama göre şekillendirmenizi sağlayacak daha fazla seçenek sunuyor. 

Yeni 1000X kulaklık serisi ile birlikte yeni Sony | Headphones Connect uygulamasını kullanarak dinlemek istediğiniz sesleri ayarlarken daha yüksek esnekliğe sahip oluyorsunuz. Dünyanın ilk aktivite tanıma özelliği “Akıllı Ses Kontrolü”, sesleri kulaklıklardan kontrol etme özgürlüğü veriyor. Gürültü Engelleme ve Ortam Sesi özelliklerini kişiselleştirmenize ve uygulamadaki tercihlerinizin, bulunduğunuz yere ve dinlemek istediğiniz müziğe göre otomatik olarak değişmesine imkan veriyor.

WH-1000XM2 ve WI-1000X ile, aynı zamanda etrafınızdaki hava basıncını tespit edip Gürültü Engelleme özelliğini de buna göre optimize etmek üzere sensörlerden yararlanan dünyanın ilk “Atmosferik Basınç Optimizasyon” özelliğini elde ediyorsunuz. 

Bu iki yeni akıllı dinleme deneyimi, Sony’nin eşsiz ses sinyal işleme ve analiz tekniklerine entegre bir teknoloji olan SENSE ENGINE ile gerçekleştiriliyor. Bu teknoloji, müzik ve ortam sesi de sahil olmak üzere, her bir ses için kullanıcının tercihlerine uygun şekilde biçimlendirilmiş, kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlıyor. 

WF-1000X ile gerçek anlamda kablosuz minimalizm

Yenilikçi ve minimal tasarım, WF-1000X’in şık kulaklık başlıklarını kulağınıza rahatlıkla yerleştirmenize, müziğinizi açmanıza ve gerçek dünya ile teması kesmenize imkan veriyor. Herhangi bir kablosu olmaması, basit ve kusursuz biçimde kendinize odaklanabilmeniz için size alan yaratıyor. 

1504186877_1504114224sony1000xserisigrselleri2.jpg

6mm sürücü ile, bu kulaklıktan elde edilen ses, minik boyutlarına rağmen dinamik. Kulaklık, kutusundan çıkarılır çıkarılmaz otomatik olarak açılıyor ve en son eşleştirildikleri cihazla bağlantı kuruyor; tek yapmanız gereken kulağınıza takmak.

WF-1000X’i, 9 saate varan kullanım süresi için, şık tasarımlı şarj çantasına yerleştirin. WF-1000X ile gerçek anlamda konforlu kullanım, fonksiyonel güzellik ve nereye giderseniz gidin bağlantısını koruyan ses elde edersiniz.

Şehir hayatı için WI-1000X

Bu gürültü engelleme özellikli şık enseden kablosuz kulaklık, gerek ev ile iş veya okul arasındaki günlük yolculuklarına gerekse iş seyahatlerine kalite ve verimlilik katmak isteyenler için mükemmel bir yol arkadaşı. Atmosferik basınç optimizasyonu modu kullanıldığında ise kusursuz bir uçuş arkadaşı haline geliyor.

WI-1000X, fermuar tarzı kablo yönetimi ve gelen çağrılar için titreşimli uyarılar da dahil olmak üzere, sezgisel tasarımı ile günlük yaşamınıza fonksiyonellik ve kalite katıyor. Kablosuz bağlantıda 10 saate kadar; uçuşlarda ise en iyi randımanı alabilmek için, sektör lideri gürültü engelleme ile kablolu ses bağlantısında 14 saate kadar pil ömrü sunuyor. 

1504186917_1504114232sony1000xserisigrselleri20.jpg

BA ve 9mm dinamik sürücü ünitelerine sahip hibrit sürücü sistemi optimal ses kalitesini kulaklarınıza taşırken, Yüksek Çözünürlüklü Ses, LDAC, DSEE HX ve S-Master HX gibi diğer birçok ses özelliğinden de yararlanıyor.

WH-1000XM2’ye terfi edin 

MDR-1000X’in tüm ödüllü özelliklerinden yararlanan, hatta daha da fazlasını sunan WH-1000XM2, kulağı saran tarzı içinde, eşsiz Ortam Sesi modu, Kişisel NC Geliştirici ve Hızlı Dikkat Modunu en iyi gürültü engelleme teknolojisi ile bir araya getiriyor.

Şayet sıkça uçan biriyseniz, etrafınızdaki atmosfer basıncını inceleyerek NC performansını iyileştiren yeni Atmosferik Basınç Optimizasyonu özelliği, uçuş konforunuzda önemli bir fark yaratacak. 

1504186906_1504114228sony1000xserisigrselleri10.jpg

Ses kablosu ile 40 saate, kablosuz modda ise 30 saate kadar pil ömrü sunabilecek şekilde geliştirilen kulaklık, sadece 10 dakika şarj sonrasında 70 dakika pil ömrü sağlayan Hızlı Şarj özelliğine de sahip. Bu sayede, gökyüzünde uçarken ya da işe gidip gelirken 1000XM2’nizi bulunduğunuz her yerde kullanabilirsiniz.

Cep telefonunuz ile duyularınızı kontrol edin

1000X ailesine eşlik eden Sony | Headphones Connect uygulaması, uyumlu dinleme için Sony’nin akıllı özellikleri ile dolu. Bu uygulamayı serideki üç kulaklık modelinin her biri ile kullanarak, özellikleri mobil cihazınız üzerinden kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

WF-1000X, WI-1000X ve WH-1000XM2 Eylül 2017’den itibaren temin edilebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.