Donanım

Teknosa Best Buy mağazalarını satın aldı!

Best Buy ilk olarak 2009 yılında İzmir' de açtığı 4 bin 200 metrekarelik mağazasından sonra, geçen yılda Ankara' da 3 bin 400 metrekarelik ikinci mağazasını açmıştı


Best Buy ilk olarak 2009 yılında İzmir' de açtığı 4 bin 200 metrekarelik mağazasından sonra, geçen yılda Ankara' da 3 bin 400 metrekarelik ikinci mağazasını açmıştı.

İşler pek iyi gitmemiş olacak ki süpriz bir karar ile Türkiye' den çekileceğini açıklayan Best Buy' ın mağazalarını kimin alacağı merak konusuydu.

Ve sonunda mağazaları alacak firma belli oldu.

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane satın alma süreciyle ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

"Mevcut rekabet ortamı dolayısıyla sektörde konsolidasyon yaşanması kaçınılmaz. Biz de bu noktadan hareketle elektronik perakende sektörünün lideri olarak, satın almalara açık olduğumuzu her fırsatta dile getiriyorduk. Best Buy'ın şubat ayında açıkladığı Türkiye pazarından çekilme kararı sonrasında satın alma ile ilgili karşılıklı görüşmelere başladık. Gelinen noktada anlaşma sağlandı ve Türkiye'deki Best Buy şirketini Teknosa bünyesine kattık. Yeni satın almalarda bundan sonra da aktif olacağız. 2011 yılında yeni açacağımız mağazalarla, satış alanlarımıza 20 bin metrekare daha ekleyerek liderliğimizi daha da ileriye taşımayı hedeflediğimizi açıklamıştık. Şu anda 70 ilde faaliyet gösteriyoruz. Amacımız yaygınlığımızı daha da artırarak Türkiye'nin her ilinde var olmak."

Ayrıca Nane, eski Best Buy Türkiye çalışanlarını mağdur etmeyecek şekilde planlamalar yaptıklarının da altını çizdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.