Donanım

TV karşısında uyuyakalanlar için cihaz geliştirildi [video]

Televizyon karşısında uyuyakalıp program kaçırdınız diye artık üzülmenize gerek kalmayacak.


İngiltere 14 ve 15 yaşlarında Ryan Oliver ve Jonathan Kingsley adlı iki öğrenci tarafından geliştirilen bileklik, televizyon karşısında uyuyakalanların kaçırdıkları programları tekrar izlemelerine olanak sağlıyor.

Sağlık sektöründe kullanılan nabız ölçerler eşliğinde geliştirilen cihaz, televizyon karşısındaki kişinin kanındaki oksijen seviyesini ölçerek kişinin uyumak üzere olduğunu algılıyor. İşte cihaz tam bu andan sonra TV’deki programı kaydetmeye başlıyor.

Genç yetenekler tarafından geliştirilen cihaz, kişinin uyuyakaldığı anda programı kaydederken orada bulunan aile bireylerinin kanalı değiştirerek farklı bir program izlemesine de olanak sağlıyor.

KipsTR adlı bileklik Wi-Fi aracılığıyla internete bağlanabiliyor. İngiltere’de yaygın olarak kullanılan dijital yayın platformu Virgin Media’nın desteğiyle geliştirilen bileklik aralık ayından itibaren gönüllü müşterilere dağıtılacak.

Alt bölümden bilekliğin tanıtım videosuna göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.