Donanım

Ultrabook yağmuru başlıyor!

İntelin söylediğine göre, önümüzdeki ay Ultrabook yağmuru var.


2. Jenerasyon Ultrabook'lar Haziran ayı ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu. Söylenenlere göre Temmuz ayında ise piyasada Ultrabook sayısı bir hayli fazla olacak. Önümüzdeki ay geleceği söylenen Ultrabook sayısı ise 35.

Gelecek olan Ultrabook'ların hepside Ivy Bridge işlemciye sahip olacak. Intel'in açıklamasına göre önümüzdeki 12 ay içerisinde 110 farklı tasarıma sahip Ultrabook piyasaya sürülecek. Son donanımlara sahip olacak olan bu Ultrabook'ların en büyük avantajlarının başında 7 saniyeden düşük uyanma süreleri ve Intel Smart Connect teknolojisi sayesinde bilgisayarınız uyurken bile e-posta ve sosyal ağlarınızı kontrol edebileceksiniz.

1341003114_lenovo-ideapad-u310-ultrabookmetallic-gray.jpgYeni Ultrabook'lar ortalama 1000 dolar civarında satışa sunulacak. Bunların bir çoğu 13.3 inç ekrana ile gelecek ve 11.6 inç ve 14 inç ekrana sahip modellerin yanı sıra 15 inç ekrana sahip modellerin de önümüzdeki günlerde kullanıcılar ile buluşması söz konusu. Ivy Bridge işlemciye sahip ürünlerin en ucuzu 800 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulması beklenirken Sandy Bridge işlemcili ürünlerin ise en ucuz 600 dolardan piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.