Uygun fiyatlı akıllı priz: TP-Link Tapo (video)

Bu videomuzda uygun fiyatı ile dikkat çeken TP-Link Tapo P100 akıllı prizi inceledik.

Uygun fiyatlı akıllı priz: TP-Link Tapo (video)

Akıllı prizler uzun yıllardır hayatımızı da olan bir teknolojik ürün türü. Temelde üzerlerine takılan cihazlara belli zaman aralıklarında elektrik vermeyi sağlayan bu minik yardımcılarımız ilk önceleri mekanik saatlere sahipti. Hala o tarz modelleri bulabileceğiniz bu ürünler teknoloji ile beraber artık daha da akıllandı.

Son yıllarda Wi-Fi ve Bluetooth gibi teknolojilerin yaygınlaşması, yeni nesil iletişim protokollerinin geliştirilmesiyle beraber daha da kabiliyetli hale gelen bu ürünlere güzel bir örnek olan TP-Link Tapo, küçük boyutu ile dikkat çeken bir ürün.

Uygun fiyatlı akıllı priz: TP-Link Tapo (video)

Takıldığı prizleri akıllı hale getiren ve üzerine takılan cihazlara uzaktan elektrik verip kapatabilen Tapo P100, ebadından beklenmeyecek oranda kabiliyetli bir ürün.

72x51 mm ebadında olan Tapo P100, maksimum 2300W güç ve 10 A akımı destekliyor. Yani bu prize takacağınız cihazların çekeceği güç ve akım değeri bu rakamların üstünde olmamalı. Üzerinde fiziksel bir duş da bulunan Tapo P100'de bu tuşa bastığınızda manuel olarak açma ya da kapama işlemi yapabiliyorsunuz.

Uygun fiyatlı akıllı priz: TP-Link Tapo (video) - Resim : 1

Tapo P100'ün sesli komut desteği de var

Wi-Fi ve Bluetooth teknolojilerine sahip olan akıllı priz Alexa ve Google Asistan yardımı ile sesli olarak da kullanılabiliyor. Video incelememizde Google Asistan ile sesli komut özelliğini nasıl kullanabildiğimizi anlatıyoruz.

Tapo P100 uygulama üzerinden kullanılıyor

Cihazı Tapo isimli bir uygulama (hem Android hem iOS sürümü var)
kullanabiliyorsunuz. Bu uygulamada onlarca farklı senaryo bulunuyor. Cihazın açılıp kapanacağı zaman ve günleri ayarlayabiliyorsunuz.Bu senaryolar tamamen sizin beklentilerinize göre şekillenebiliyor. Haftanın bir günü cihazın açılması ertesi gün kapanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Uygun fiyatlı akıllı priz: TP-Link Tapo (video) - Resim : 2

Tapo P100'ün fiyatı

Özellikle akıllı ev otomasyonları için tercih edilecek bir ürün olan TP-Link Tapo P100, uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. İnceleme yaptığımız tarihte 120 TL fiyat etiketine sahip olan ürün bu tarz ihtiyaçları olanlar için iyi bir seçenek. Son olarak eklemek isteriz: TP-Link Tapo P100'ün Siri yardımı ile sesli olarak kontrol edilmesi şimdilik mümkün değil.

Alev geciktirici bir malzemeden üretilen Tapo P100, birçok güvenlik standardını karşılıyor ve bu sayede güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca ürün aile bireylerinin paylaşımına da açılabiliyor. Bu sayede sizin dışındaki aile üyeleri de Tapo P100'ü uzaktan kumanda edebiliyor.

Tüm detaylarını değerlendirdiğimiz TP-Link Tapo P100 incelemesini aşağıda izleyebilirsiniz. 

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.


TP-Link Tapo P100

  • Maksimum kullanım değeri: 2300W - 10A
  • Zamanlama ve zamanlayıcı özelliği
  • Wi-Fi desteği
  • Sesli komutla kullanabilme (Alexa ya da Google Asistan)
  • Uygulama üzerinden kontrol
  • 72 x 51 mm
  • Dışarıda Modu (rasgele bazı ışıkları açıp kapatma)
  • Aile paylaşım özelliği
  • Alev geciktirici malzeme
  • 120 TL