Donanım

Vestel ile Amazon işbirliğinin ilk ürünleri tanıtıldı!

Vestel’in akıllı teknolojileri, Amazon ile gerçekleşen iş birliği ile üst seviyeye çıkıyor. İşte Vestel ve Amazon işbirliğinin ilk ürünleri.


Vestel, 1-6 Eylül tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da, hayatı kolaylaştıracak akıllı ürünlerini sergiledi. Elektronik ürünlerden beyaz eşyaya, cep telefonundan profesyonel ekranlara tüm teknolojileri akıllandıran Vestel, fuara toplam 790 adet ürünle katıldı. Vestel’in ürettiği akıllı teknolojiler katılımcılara, geleceğin teknolojisini deneyimleme imkânı sundu.

Vestel ve Amazon arasında gerçekleşen iş birliğinin detaylarına göre; akıllı çamaşır makineleri artık kendi kendine deterjan ve yumuşatıcı siparişi verecek. Vestel’in ürettiği akıllı çamaşır makinelerine entegre edilen Amazon Dash Replenishment hizmeti ürün içerisindeki deterjan ve yumuşatıcı azaldığında otomatik olarak Amazon Servisleri üzerinden sipariş verecek. Vestel’in sunduğu akıllı teknolojiler dünyasında böylece tüketiciler zamandan tasarruf edecek.

Amazon ile yapılan diğer bir iş birliğine göre Vestel’in ürettiği televizyonlar, Amazon’un ev içi akıllı asistan cihazı Alexa’nın ekosistemine dâhil oldu. Böylece tüketiciler Amazon Echo veya Echo Dot'u kullanarak Alexa ile konuşarak TV’sini sesli komut ile kontrol edebilecekler. Bu sayede Echo sahipleri, artık sesli komut ile TV’lerini açıp, kapayabilecek, kanalları değiştirebilecek ve seçebilecek, görüntüyü ileri veya geri sarabilecek, ses seviyesini ayarlayabilecekler.

1504187386_vestel.jpg

IFA 2017’nin Vestel sürprizlerinden biri de; Vestel ve Türkiye'nin en büyük banyo aletleri üreticisi Vitra iş birliği ile üretilen Türkiye'nin ilk akıllı aynası oldu. Hava durumu, takvim, trafik bilgisi, senkronize edilmiş sosyal medya ağları ve haber akışı ile kişiselleştirilmiş bir görsel asistan olarak tanımlanan ‘Vestel Akıllı Ayna’, geleceğin dünyasına bir adım daha yaklaştıracak. Akıllı Ayna ile kullanıcılar, stereo hoparlörleri ile müzik keyfini de doyasıya yaşayabilecek.

Akıllı Buzdolapları ve Yeni Teknolojik Özellikleri: Vestel standında sergilenen; sesli komut ile kapısı açılan akıllı buzdolabı, vakum kabini içeren buzdolabı, dünyanın en hızlı buz yapan ve en hızlı şişe soğutan buzdolabı, 33dBA ile dünyanın en sessiz buzdolabı, dünyanın en az enerji tüketen no frost buzdolabı ve 4 kapılı segmentte A+++ enerji sınıfına sahip dünyanın ilk buzdolabı da katılımcıların ilgi gösterdiği ürünler arasında yer aldı.


Intelli-Care Çamaşır Makinası ve Yeni Teknolojiler: Vestel, Intelli-Care teknolojisini geliştirerek dünyadaki çamaşır makinesi segmentine yeni bir ürün kattı. Bu özellik sayesinde çamaşırı yanlış yıkama gibi bir sorun ortadan kalkıyor. Ürün, çamaşırın özelliğini kendi algılıyor ve hangi programda yıkaması gerektiğini kendi belirliyor. Çamaşır makinesi kategorisine yeni bir soluk getirecek Intelli-Care’in yanı sıra 39 dBA ses seviyesine sahip dünyanın en sessiz çamaşır makinesi ve 76 t-shirt’ü aynı anda yıkayabilen 12 kg kapasiteye sahip çamaşır makinesi de IFA’daki yerini aldı. Vestel, Pyrojet yıkama teknolojisi sayesinde 7kg’dan 10kg’a kadar kapasiteye sahip ürün kategorilerinde de dünyanın en az enerji tüketen çamaşır makinelerini sergiliyor.

Sterilizone Çamaşır Makinası: Vestel Sterilizone çamaşır makinesi sahip olduğu eşsiz teknolojiler ile yüksek oranda hijyen sağlar. Sterilizone, sahip olduğu yüksek verimli UV-C sistemi ve özel tasarlanan yıkama programı ile bakterileri %99,99999 oranında azaltır. Vestel Sterilizon ile ultra hijyen evinizde!
*EN 16616 Kimyasal-Termal Tekstil Dezenfensiyon standırdına göre test edilmiştir.

Silent-Wash Bulaşık Makinası: Çamaşır makinelerinden sonra bulaşık makineleri de sessizleşiyor. Vestel, 36 desibellik ses seviyesiyle dünyanın en sessiz bulaşık makinesi programına sahip ürünü sergiliyor.

Brilliart Bulaşık Makinası: Sessizliğin yanı sıra kullanım kolaylığını da artıran Vestel, Brilliart ile bulaşıkların kirini tespit edip program ayarlamasını kendisi yapıyor. Ön paneli cam olan yeni model şık bir tasarıma sahip. Ayrıca Slide2Open teknolojisinin yardımıyla, kullanıcı tek bir dokunuşla kapıyı otomatik olarak açıyor veya çocuk kilidi işlevini etkinleştiriyor. Aynı zamanda, Vestel Bulaşık Makineleri devrim yaratan su tasarruf teknolojisi AquaZone ile %30’dan fazla su tasarrufu sağlıyor.

Heat Wrap Teknolojili Fırın: Mutfağın başrol oyuncusu olan fırınları da unutmayan Vestel, büyük aileler için Heat Wrap Teknolojisi’ni geliştirdi. 5 tepsiyi aynı anda mükemmel şekilde pişirme imkanı sunan bu teknoloji, her tepside aynı pişirme performansını sağlar.

Sıcak Hava Perdeli Akıllı Fırın: Ankastre fırınlar için ortak bir sorunu çözen Hot Air Shield teknolojisi; fırın kapısı açıldığında kontrol paneli ve fırın kapısı arasında bir hava perdesi oluşturarak kullanıcının sıcak hava ve buhara maruz kalmasını engeller.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.