Donanım

Windows 11 yeni bir Dark Mode daha alıyor

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 11 bir çok yenilik ile geliyor. Sistem şimdi yeni bir Dark Mode daha alıyor.

Windows 11 yeni bir Dark Mode daha alıyor

Microsoft, Paint uygulamasını Windows 11'de yeniden tasarlıyor. Uygulama, Windows 10'daki görünümüne benzer olacak. Ancak yeni bir komut çubuğuyla güncellenecek. Bu, Paint'te yapılan ilk büyük güncelleme. Öyle ki Paint uygulaması Dark Mode seçeneği alacak.

Microsoft'un Windows ve cihazlar başkanı Panos Panay, bugün Twitter'da Paint'in yeni tasarımını tanıttı. Teaser videosunda, yazı tipi seçici, fırçalar ve Paint için karanlık moddaki iyileştirmelere kısa bir bakış atmış olduk.

Wİndows 11 ile Paint Dark Mode özelliği alacak

Güncellenen sürümde araçlar artık çok daha kullanışlı görünüyor. Microsoft'un Paint için yazı tipi aracı da artık boyut, hizalama ve daha fazlası için seçeneklerle dolu olacak. Katmanlar kısmında ise bir değişiklik yapılmamış.  Microsoft, bir süredir geleneksel Paint uygulamasını modernleştirmek ve hatta değiştirmek niyetindeydi. Şirket, Windows 10 kurulumlarından 3D Paint'i kaldırmaya başladı. Bunun yerine şimdi Windows 11 ile gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmayı planlıyor. Windows Insiders'ın bu yeni Paint tasarımını ne zaman test edebileceği tam olarak belli değil, ancak raporlar yeni Paint'in "yakında" test edilebileceğini söylüyor.

Yorumlar
Mk-ultra
Dark Mode çok gerekli mi ki bir işletim sistemi için?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.