Xiaomi Huami Türkiye pazarına giriyor!

Xiaomi'nin giyilebilir teknoloji tarafında yer alan Huami markası yakın zaman içinde Türkiye pazarında yer alması bekleniyor.

Xiaomi Huami Türkiye pazarına giriyor!

Geçtiğimiz günlerde Amazfit serisi akıllı saatleriyle bir haberini yaptığımız Huami, Türkiye pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Xiaomi'nin alt markası olan şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak şirketin önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Xiaomi Huami Türkiye pazarına giriyor!

Xiaomi'nin giyilebilir teknoloji markası Huami, Türkiye pazarında yer almaya hazırlanıyor. Aslında markanın Amazfit serisi akıllı saat ve akıllı bileklikleri ülkemizde zaten biliniyordu. Ancak bu ürünler şu ana kadar  Xiaomi Amazfit olarak pazarda yer alıyordu. Huami'nin Türkiye pazarına girmesiyle birlikte Amazfit markalı akıllı saat ve bilekliklerin satış ve servis faaliyetleri Huami tarafından sunulacak.

Yakın zaman önce paylaşılan bilgilere göre Huami'nin ülke müdürlüğü koltuğunda Meizu'dan sorumlu olan Murat Sungur Özkan olacak. Bu sayede markanın faaliyetlerini daha da arttırması bekleniyor. Özkan, Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu'nun ülkemizde fiyat/performans markası olarak bilinmesini sağlamıştı. Ayrıca Huami'nin Türkiye pazarına gelişinin ilerleyen günlerde resmi kanallardan duyurulması planlanıyor.

Xiaomi Huami Türkiye pazarına giriyor! - Resim : 1

Amazfit, 2020’nin ilk altı ayında Hindistan, Endonezya, İtalya ve İspanya gibi fiyat/performans cihazlarının premium cihazlara kıyasla daha fazla ilgili gördüğü pazarlarda en popüler akıllı saat markası olmayı başarmıştı. Amazfit’in Huami çatısı altında ülkemizde nasıl bir performans göstereceğini ise önümüzdeki aylarda göreceğiz.