Xiaomi’nin sudan ucuz yeni güvenlik kamerası satışa sunuldu

Ülkemizde de bir hayli talep gören Xiaomi ev tipi güvenlik kamerası modellerine şimdi yeni bir versiyon daha eklendi.

Xiaomi’nin sudan ucuz yeni güvenlik kamerası satışa sunuldu

Xiaomi, Çin'deki tüketicilere yeni bir güvenlik kamerası sunmuş durumda. Akıllı ev aksesuarının resmi adı "Xiaomi Smart Camera 3 PTZ". İsminden de anlaşılabileceği üzere, bu cihaz pan, tilt ve zoom işlevlerini destekliyor.

En önemli özelliği, Xiaomi'nin 5MP sensörlü ilk akıllı kamerası olması. Bu nedenle, cihaz 3K çözünürlüğe kadar destek sağlıyor. Ürün, 249 yuan (~35 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu ve zaten satın alınabilir durumda. Ancak, global erişilebilirlik hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Xiaomi Smart Camera 3 PTZ, şifreleme desteği sunan Mijia MJA1 güvenlik yongasıyla çalışır. 360° yatay görüş açısına ve 109° dikey görüş açısına sahiptir. 5MP sensör, 3K görüntü kalitesi (2960 x 1666 piksel) sağlar. Daha net gece görüşü için 8 ultra-mor ışıkla desteklenir.

Xiaomi’nin yeni güvenlik kamerası satışa sunuldu

Kamera, AI kullanarak insanları algılayabilir ve hatta onları takip edebilir. Bu işlem cihazda yerel olarak gerçekleşir. Ancak, yüz tanıma özelliği bulutu gerektirir. Kullanıcılar, cihazı aile üyeleriyle paylaşabilirler. Aynı anda en fazla üç kişi kameraya erişebilir.

İki yönlü ses desteği mevcuttur. Kamera, 8 metreye kadar insan seslerini algılayabilir, bu önceki modellere kıyasla 5 metreden 8 metreye bir yükseltmedir. Cihaz, çift bantlı WiFi'ı destekler ve H.265 kodlamayla videoları kaydederek daha az depolama alanı tüketir. 512GB'a kadar MicroSD kartı destekler ve kullanıcılar bulut veya NAS depolaması arasında seçim yapabilirler.

Son olarak, herhangi bir Xiaomi akıllı ev ürününde olduğu gibi, Xiaomi Smart Camera 3 PTZ, Mijia platformunu kullanır. Ancak, eğer cihaz global pazarlara gelirse, Google Asistan ve Amazon Alexa ile uyumlu olması bekleniyor.