Yeni AirPods'un öne çıkan özellikleri!

Yeni AirPods ile neler yapabilirsiniz? Sizler için yeni AirPods'un dikkat çeken özelliklerini bir araya getirdik.

Yeni AirPods'un öne çıkan özellikleri!

AirPods ilk kez, sadece “Hey Siri” diyerek şarkı değiştirmeyi, telefonla arama yapmayı, ses seviyesini ayarlamayı ve yol tarifi almayı kolaylaştıran “Hey Siri” özelliğini sunuyor. 

Yeni AirPods'un öne çıkan özellikleri!

İşte yeni AirPods’u kullanırken deneyebileceğiniz “Hey Siri” komutlarına bazı örnekler:

• “Favorilerim çalma listesini çal.”
• “[Kişi adı] adlı kişiye mesaj gönder.”
• “Sesi aç.”
• “Buradan eve nasıl giderim?”
• “Bir sonraki şarkıya geç.”
• “Müziği duraklat.”
• “AirPods’umun pil seviyesi nedir?”

Antrenmanlarınız sırasında yeni AirPods’unuzdan en iyi şekilde yararlanmak için kulaklığınızı Apple Watch ile kullanmayı deneyin. Apple Watch’unuzda Denetim Merkezi’ni açıp AirPlay’e dokunmanız ve AirPods’unuzu seçmeniz yeterli. Doğrudan bileğinizden arama yapabilir, Apple Music’teki şarkıları ve Apple Podcast’leri dinleyebilirsiniz. 

iPhone’unuza bakmak zorunda kalmadan arayan kişinin kim olduğunu öğrenin. 
iPhone’unuzda “Aramaları Duyur” özelliğini etkinleştirerek AirPods’unuzun arayan kişiyi duyurmasını sağlayabilirsiniz. Ayarlar > Telefon > Aramaları duyur bölümüne gidin.

Yeni AirPods'un öne çıkan özellikleri! - Resim : 1

Birden çok AirPods kurulumunuz varsa Ayarlar > Bluetooth > Aygıtlarım > AirPods’u Adlandır bölümüne giderek her bir AirPods’un adını değiştirebilirsiniz.

AirPods’unuzla birlikte kullandığınız iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınızda iPhone’umu Bul özelliğini etkinleştirdiyseniz, iPhone’umu Bul özelliğini kullanarak harita üzerinde AirPods’unuzun nerede olduğunu görebilirsiniz.

AirPods’u kaybederseniz ve Bluetooth’a bağlı halde Apple aygıtlarınızdan herhangi birinin yakınındaysa, bulmanıza yardımcı olması için iPhone’umu Bul özelliğiyle bir ses çalabilirsiniz. iPhone’umu Bul > Eylemler > Ses Çal ayarına gidin. 

AirPods’unuzu iPhone’unuzdan Mac’inize geçirin kesintisiz bir deneyim yaşayın.
Mac’inizin menü çubuğunda ses seviyesi kestirmesini ayarladıysanız, ses seviyesi simgesinden ses kaynağı olarak AirPods’unuzu seçebilir, bu özelliği Mac’inizde müzik dinlerken müziğin AirPods’unuzda çalması için hızlı bir kestirme olarak kullanabilirsiniz.

AirPods’unuzu ve Şarj Kutusunu yumuşak, tüy bırakmayan bir bez ya da yumuşak kıllı bir fırçayla düzenli olarak temizleyin. Mikrofonu ve hoparlör çıkışını kuru bir pamuklu çubukla silin. Hoparlör çıkışlarındaki tüm kalıntıları temiz, kuru, yumuşak kıllı bir fırçayla temizleyin.

AirPods’unuzu Apple dışındaki ya da iCloud hesabınızda oturum açmamış bir aygıtla kullanacak şekilde kurmak için şu adımları izleyin:


• AirPods’unuzu kutusuna yerleştirin. 
• Kutunun kapağını açın. 
• Kutunun arkasındaki kurulum düğmesini, durum ışığı beyaz yanıp sönene kadar basılı tutun.
• İstediğiniz aygıtta, Bluetooth aygıtı kurma adımlarını uygulayın.