Donanım

Yeni Apple TV daha hızlı bir işlemci ve daha güçlü bir yazılımla desteklenecek

Endüstri kaynaklarına göre beşinci nesil Apple TV 2016'nın ilk çeyreğinde üretime geçecek. Yeni Apple TV'de daha güçlü bir işlemci ve daha kapsamlı bir tvOS platformu göreceğiz.


Apple dördüncü nesil Apple TV’yi ekim ayında satışa sundu ancak beşinci nesil Apple TV için söylentiler şimdiden dillendirilmeye başlandı. DigiTimes tarafından yayınlanan rapora göre Apple ve üretici firma Quanta Computer beşinci nesil Apple TV için 2016’nın ilk çeyreğinde üretim sürecine geçiş yapacak. İlk prototipleri bu ay içerisinde test edilecek yeni Apple TV’nin çıkışı ise 2016’nın üçüncü çeyreğinde (muhtemelen ekim ayında) gerçekleşecek.

İlginizi çekebilir; 

Daha ince bir tasarımın sergileneceği beşinci nesil Apple TV, selefine göre “önemli ölçüde” daha hızlı bir performans ortaya koyacak. Apple set üstü kutusunun performansını artırmak için ısı dağılım sistemine sahip yeni bir CPU kullanımına geçecek.

Ek olarak yeni Apple TV’de daha güçlü bir tvOS işletim sistemi ve yeni fonksiyonlar göreceğiz. Dördüncü nesil Apple TV’de Siri desteği ve touchpad özellikli yeni kumandayı sunan Apple’ın bir sonraki Apple TV’de ayrıca daha kapsamlı bir oyun bölümü sunması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.