Bu resimdeki atı sadece yüksek zekalı insanlar görüyor!

Bazı görseller, insanların IQ derecesiyle ilgili doğrudan olmasa da dolaylı ipuçları verebiliyor. İşte onlardan biri!

Bu resimdeki atı sadece yüksek zekalı insanlar görüyor!

Bazı resimler insan zekası ile alakalı direkt olmasa da dolaylı bilgiler verebilir. Sosyal medyada zaman zaman bu tarz görsellerin dolaştığına çokça şahit olmuşuzdur. İşte onlardan biri daha sosyal medyanın gündemine geldi. İnternet aleminde çok fazla paylaşılan bu resim, insan zekası hakkında önemli ipuçları veriyor.

Bu resimdeki atı sadece yüksek zekalı insanlar görüyor!

Sosyal medya kullanıcıları tarafından çok fazla paylaşılan bu resim, insan zekasıyla ilgili önemli detaylar veriyor. Buna göre resimde saklanan atı 7 saniye gibi kısa bir sürede gören kişilerin yüksek IQ derecesine sahip olduğu ifade ediliyor. Ancak resimdeki bu detayı görmeniz için yalnızca yüksek zekaya sahip olmanız yeterli olmayabilir. Buna ek olarak dikkat yeteneğinizin gelişmiş olması ve gözlerinizin size yeterince yardımcı olması da lazım.

Bu resimdeki atı sadece yüksek zekalı insanlar görüyor! - Resim : 1

Resimdeki atı göremediyseniz hemen üzülmeyin. 7 saniye gibi kısa bir süre içerisinde görselde saklı olan atı görebilmek demin de ifade ettiğimiz gibi yalnızca zekaya değil diğer birçok parametreye de bağlı. Madem göremediniz, size biraz ipucu verelim. Aşağıdaki görselde kırmızı daire içerisine alınmış olan alana odaklanırsanız, atı görebilirsiniz! Ancak pek çok kullanıcı buna rağmen görselde saklanan atı göremediğinden yakınıyor.