Eğitim

Üniversite adayları bu yazıyı okumadan tercih yapmasın! En iyi tercih robotları!

2022 YKS tercih günleri başladı. Üniversite öğrencilerin çok işine yarayacak tercih robotu, üniversite inceleme ve karşılaştırma siteleri ile karşınızdayız. Eminiz ki tercih yaparken bu siteler çok işinize yarayacak. Devamı haberimizde

Üniversite adayları bu yazıyı okumadan tercih yapmasın! En iyi tercih robotları!

2022 YKS sınavından sonra heyecanla beklenen tercih günleri geldi çattı. 27 Temmuz günü itibariyle öğrenciler 5 Ağustos’a kadar tercihlerini gerçekleştirebilecek. Üniversite adayları TYT ve AYT sınavlarından aldıkları puanlar doğrultusunda tercihlerini yapacak. Bazı öğrenciler hangi üniversiteyi veya bölümü seçeceği konusunda kararsız. Bu konuda onlara rehber niteliğinde olacak birkaç tercih robotu ve üniversite karşılaştırma site önerileriyle geldik. Bu sitelerde öğrenciler kendi sıralamalarına en uygun bölümleri bulabilecek, farklı üniversiteleri karşılaştırabilecek, kampüs hayatına dair az da olsa bilgi edinebilecek şekilde kapsamlı bir şekilde hazırlanmış. Haberin devamında bu sitelerin içeriklerini görebilirsiniz.

 

1-Üniverlist

üniverlist

Üniversite öğrenci adayları için oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlanmış sitede güncel tercih robotu sayesinde sıralamanıza göre istediğiniz bölümlere bakabilirsiniz. Sitenin içerisinde yer alan filtreler sayesinde bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sitede bölümler hakkında bilgi alabilir ve üniversiteleri karşılaştırabilirsiniz.

2-Yolun Başındayken

yolun başındayken

HaberTürk kanalında Görkem İldaş ile hafta içi 14.15 ve hafta sonu 16.15 saatleri arasında gençlere yol gösteren bir programın dahilinde yapılan bir web site. Bu site içerisinde bölümler hakkında bilgi alabilir, üniversiteleri inceleyebilir veya karşılaştırabilirsiniz.

3-Epey

epey tercih robotu

Bilindiği üzere Epey, bir karşılaştırma sitesi. Site içerisinde onlarca kategori bulunuyor. Bu kategorinin içine bir de üniversite tercihleri de eklenmiş. Sitenin yan tarafında bulunan filtreler sayesinde çok kolay bir şekilde aradığınıza ulaşabiliyorsunuz.

4-Üniversite Tercihleri

üniversite tercihleri

Basit bir ara yüze sahip sitede yapacağınız filtreler sonucu tercih sıralamanıza en uygun sonuçları bulabilirsiniz.

Hayatımızın belki de dönüm noktası olan üniversiteleri seçerken doğru kararlar vermeliyiz. Bu siteleri kararınızı verebilmeniz öneri niteliğinde sizlere hazırladık. Umarız ki üniversite adayları için güzel bir başlangıç olur.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.