Güncel

09.05'te meydana gelen deprem sosyal medyada gündeme oturdu

10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümünde sabah saatlerinde gerçekleşen deprem zamanlaması ile dikkat çekti.

09.05'te meydana gelen deprem sosyal medyada gündeme oturdu

Bugün sabah 09.05’teki meydana gelen deprem sosyal medyada gündem oldu. Depremin Atatürk'ün 83'üncü ölüm yıldönümünde meydana gelmesi de ilginç bir rastlandı olarak dikkat çekti. Bu sabah saat 09.05'te Antalya'da meydana gelen depremin koordinatlarındaki "1938" rakamı ise sosyal medyada viral oldu.

Tabi bu depreme farklı cephelerden farklı yorumlar geldi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 83'üncü ölüm yıl dönümünde yaşanan olayın saati ve deprem koordinatlarındaki rakam ilgi topladı.

09.05'te meydana gelen deprem sosyal medyada gündeme oturdu

Deprem ufak atlatıldı ancak deprem olmasından ziyade yaşanan tesadüf dha çok ilgi çekti. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanan depremler listesinde sabah saatlerinde yaşanan deprem açıkça görülebiliyor. Saat 09.05’te meydana gelen 1.8’lik sarsıntı çoğu kesim tarafından dikkat çekti. Olay kısa sürede de sosyal medyada adından söz ettirmeye başladı. 

Deprem Antalya'da meydana geldi. Söz konusu sarsıntının boylam değeri ise “30.1938” olarak tespit edildi. Böylesi bir tesadüf yaşanması bugün sosyal medyada en çok konuşulan haberler arasında yer aldı. Bazı kullanıcılar ise "Hiç bir anlama gelmeyen enteresan bir tesadüftür" yorumlarında bulundu. Bazıları ise olayın viral olmasını dalga konusu yaptı. "Hurafelere inananlar" şeklinde tweetler atan kullanıcılar da oldukça fazlaydı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.