Güncel

Euronews'in 10 Kasım paylaşımına sosyal medyadan tepki yağdı

Euronews 10 Kasım için yaptığı paylaşımla kısa sürede sosyal medyadan tepki topladı.

Euronews'in 10 Kasım paylaşımına sosyal medyadan tepki yağdı

Euronews Türkçe Twitter hesabından  '10 Kasım' konulu bir Atatürk paylaşımı yaptı. Ancak paylaşım kısa sürede sosyal medyada büyük tepki çekti. Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım için yapılan paylaşım kısa sürede sosyal medyada da viral oldu. Tepkilerin ardından söz konusu Tweet ve haber silindi. Paylaşımda "Peki Ata, hangi hastalıkları geçirdi?" gibi ifadeler tepki topladı.

Gelen tüm eleştirilerden sonra platform söz konusu tweeti ve haberi kaldırdı. Ancak sosyal medyada konuyla ilgili paylaşımlar devam ediyor.

Euronews'in 10 Kasım paylaşımı sosyal medyada viral oldu

Bir çok kaynak 10 Kasım için çeşitli paylaşımlar yaptı. Bu kaynaklardan biri de Euronews oldu. Ancak platformun paylaşımı kısa sürede sosyal medyada tepki topladı. Olay kısa sürede Twitter kullanıcı tarafından eleştirildi. Euronews paylaşımında "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tam 82 yıl önce 10 Kasım 1938'de alkole bağlı sirozdan dolayı hayata veda etti. Peki Ata, hangi hastalıkları geçirdi?" ifadeleri kullanıldı.

Twitter kullanıcılarının paylaşıma tepkisi gecikmedi. Bazı kullanıcılar "Bu haberi yapanı, bu paylaşımın yapılmasına izin vereni işten çıkaracaksınız! Tüm Türk halkından ve ulu önderimizden özür dileyeceksiniz! Tweet silmekle kurtulamazsınız! Atatürk kırmızı çizgimizdir" ifadeleriyle tepkisini belli etti. Platform bu tepkilerin ardından tweeti sildi ancak konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.