Güncel

10 hesap, XRP kontrolünün %73'ünü kontrol ediyor!

XRP'yi elinde tutan ilk 10 adres, tüm madeni paraların %73'ünü kontrol ediyor!

10 hesap, XRP kontrolünün %73'ünü kontrol ediyor!

Kripto para balinaları konusu, yıllar içinde sektörde büyük sahiplerin farklı tokenlerin fiyatını etkileme gücüne ilişkin tartışmalara yol açtı. Balina holdingine hukuk çevrelerinde kendine yer bulan bir faktör olan  XRP'de de tanık olunuyor.

10 hesap, XRP kontrolünün %73'ünü kontrol ediyor!

CoinCarp'ın verilerine göre, 12 Eylül itibariyle, XRP varlığına en çok sahip olan ilk on hesap, arzdaki tüm tokenlerin yaklaşık %73'ünü oluşturuyor ve neredeyse dörtte üçünü kontrol ediyor. İlk 20 varlık sahibi ise kripto paraların % 75.35'ini oluşturuyor.

10 hesap, XRP kontrolünün %73'ünü kontrol ediyor! - Resim : 1

XRP sahibi istatistikleri. Kaynak: CoinCarp

XRP'nin sınırlı bir arz ile deflasyonist bir madeni para olarak tasarlandığını belirtmekte fayda var. Yine de tokenlerin çoğu, Binance kripto para borsasındaki perakende yatırımcılar tarafından tutuluyor gibi görünüyor.

Binance, XRP'nin %38.5'ini kontrol ediyor ve kalan miktar diğer platformlara dağıtılıyor. Özellikle XRP, daha önce Binance Akıllı Zincir blok zinciri ağı olan BNB Akıllı Zincir ( BSC ) tarafından destekleniyor. Ağ ayrıca akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (DApp'ler) destekler.

10 hesap, XRP kontrolünün %73'ünü kontrol ediyor! - Resim : 2

XRP borsa tutma. Kaynak: CoinCarp

Ayrıca Binance'deki en zengin XRP adresi, CoinMarketCap verisi başına yaklaşık 34.95 milyon dolara eşdeğer 99.879.936 XRP tokenine sahiptir. Kripto para birimlerinin anonimliği nedeniyle, en zengin XRP adresinin gerçek sahibini belirlemek neredeyse imkansız. 

10 hesap, XRP kontrolünün %73'ünü kontrol ediyor! - Resim : 3

En zengin on XRP adresi. Kaynak: CoinCarp

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.