Güncel

Ethereum kurucusu Buterin; ''bir sonraki Web3 merkezi Ukrayna olacak!''

Ethereum kurucusu Ukrayna'nın 'bir sonraki Web3 merkezi olabileceğine' bahse giriyor!

Ethereum kurucusu Buterin; ''bir sonraki Web3 merkezi Ukrayna olacak!''

Ethereum ( ETH ) yaratıcısı Vitalik Buterin, Ukrayna'daki Kyiv Tech Summit'e yaptığı son sürpriz ziyareti sırasında Ukraynalılara desteğini yineledi ve Web3 ve kripto para birimleri alanındaki gelişmeler açısından ülkenin geleceği hakkında iyimser olduğunu dile getirdi.

Ethereum kurucusu Buterin; ''bir sonraki Web3 merkezi Ukrayna olacak!''

Ukraynalı iş dergisi AIN'in 10 Eylül'de bildirdiğine göre Buterin, gelecek vaat eden teknoloji girişimlerine ev sahipliği yapacak bir inovasyon projesi ve altyapı kompleksi olan UNIT.City'de düzenlenen Web3 hackathon'da yer aldı.

Hackathon, 6-9 Eylül tarihleri ​​arasında, devam eden savaş sırasında ve bittikten sonra Ukrayna'ya yardımcı olacak yazılım çözümleri geliştirmek amacıyla, blockchain fonu Unchain Ukraine, Ukrayna DAO, metaverse projesi Atlantis World ve Web3 topluluğu tarafından düzenlendi.

Ethereum kurucusu Buterin; ''bir sonraki Web3 merkezi Ukrayna olacak!'' - Resim : 1

Buterin savaşın ortasında ilerlemeye hayran

Toplantıda Ethereum kurucusu, bunun Ukrayna'nın başkentine ilk ziyareti olduğunu söyledi ve ülke hala bir savaşın içinde olduğu için böyle önemli bir teknolojik olayın orada gerçekleşmesine duyduğu ilgi ve hayranlığın harekete geçmesiyle harekete geçti.

Buterin'in vurguladığı gibi:

"İnanılmaz. Ukrayna gibi cesur ol, değil mi? Arkalarındaki insanları tanımak için burada ne tür Ethereum tabanlı projeler ve uygulamalar oluşturulduğunu kendim görmek istedim.”

Ayrıca Ukraynalıların, Ukrayna'yı bir Web3 merkezine dönüştürme potansiyeline sahip aktif bir Web3 topluluğunun yaratılmasıyla desteklenen teknolojik ilerleme kaydetmeye devam edeceğine olan inancını dile getirdi. Bunu görüşünü şu sözlerle vurguladı;

“Ukrayna'nın bir sonraki Web3 merkezi olabileceğini düşünüyorum. Ethereum Vakfı'nın Boulder, Berlin, Singapur'da merkezleri var, çünkü topluluklar orada organik olarak büyüdü. Bir ülke, insanları bu teknolojiyle aktif olarak ilgileniyorsa ve gelişimine büyük katkı sağlamaya karar verirse bir Web3 merkezi haline gelebilir. Ukrayna'nın bunun için hem kapasitesi hem de kararlılığı var.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.