111 yıl yaşamanın sırrı açıklandı! Erkenden göçüp gitmeyin

Avustralya'nın en yaşlı adamı, 111. doğum gününe hayatı boyunca tavuk beyni tüketerek ulaştığını açıkladı

111 yıl yaşamanın sırrı açıklandı! Erkenden göçüp gitmeyin

Queensland taşralı eski bir sığır çiftçisi ve veteriner hekim olan Dexter Kruger, ömrünü “doğaya yakın” yaşamak ve “bahçede, meyve bahçesinde ya da çiftlikte yetiştirdiklerimi” yemekten oluşan basit bir yaşam tarzına bağladı.

Avustralya'nın ABC yayıncısı tarafından 111 yıl ve 124 günlük ömrü ile ilgili soru sorulduğunda (bu onu ülkenin en yaşlı insanı yapar) "Çünkü işleri farklı yapıyorum. Biliyorsunuz, tavukların bir kafası var ve bu kafa tasında biraz beyin var. O beyin lezzetli küçük şeyler ve sadece bir ısırık” dedi.

Bay Kruger her gün sabah egzersizlerini tamamlıyor, dışarıda vakit geçiriyor ve aynı zamanda bir yüzyıldan fazla süredir yaşadığını detaylandıran bir otobiyografi üzerinde çalışıyor.

111 yıl yaşamanın sırrı açıklandı! Erkenden göçüp gitmeyin

Kruger, 13 Ocak 1910'da doğan Jack Lockett'ın 111 yıl 123 günlük yaşam rekorunu ise geride bıraktı. Pinaroo Roma huzurevi müdürü Melanie Calvert, Bay Kruger’in hafızasının harika ve bilişsel işleyişinin inanılmaz seviyede olduğunu söylüyor.

Avustralya Rekorlar Kitabı'nın kurucusu John Taylor, Bay Kruger'ın şimdiye kadarki en yaşlı Avustralyalı adam olduğunu doğruladı.Şimdiye kadar doğrulanmış en yaşlı Avustralyalı, 2002 yılında 114 yıl 148 gün yaşında ölen Christina Cook'du.