Güncel

Apple iPhone için uyardı! Telefonlarınızın kameraları bozulabilir!

Apple’dan iPhone hakkında ilginç ihtar! Yüksek titreşim kameralarınızı bozabilir!

Apple iPhone için uyardı! Telefonlarınızın kameraları bozulabilir!

Apple'dan iPhone kullanıcılarını endişelendiren duyuru! Şirket, iPhone marka telefona sahip olan kullanıcılara, telefon kameralarının yüksek titreşime maruz kaldığında bozulabilek olduğunu, yayınlamış olduğu bir belge ile duyurdu.

Apple iPhone için uyardı! Telefonlarınızın kameraları bozulabilir!

Bir iPhone kullanıcısı geçtiğimiz günlerde motorsikleti ile sürüş gerçekleştirdiği esnada, telefon kamerasının bozulduğunu belirten bir Tweet paylaşmıştı. Telefonu ile ilgili sorun yaşadığını ifade eden James Chadbourne isimli Twitter kullanıcısı, yapmış olduğu paylaşımda “iPhone ile ilk kez motora biniyorum. Sanırım kamerasını bozdum.” açıklamasına yer verdi. Bunun üzerine diğer kullanıcılar konu ile ilgili James'i soru yağmuruna tuttu. Diğer kullanıcılarının sorularını yanıtlaya başlayan James, kameranın odaklama işlevini yerine getirmediğini ifade etti.

Bu açıklamaya kayıtsız kalmayan Apple, iPhone kamerası ile ilgili uyarı niteliğinde duyuru gerçekleştirmişti. Yapmış olduğu bu duyuruyu yeni açıklamalar ile destekleyen şirket,  iPhone kullanıcıları için yapmış olduğu bu duyuruda, yüksek motor gücüne sahip motosikletlerin telefonlara zarar verebilecek olduğunu belirten ifadelere yer verdi.

Apple tarafından yayınlanan bildiride aynı zamanda şu ifadeler yer alıyor; “iPhone’daki OIS ve AF teknolojileri dayanıklı olarak tasarlandı. Fakat OIS gibi hassas işlemleri yerine getirdiği için belirli frekans aralıklarında yüksek genlikli titreşimlere uzun süreli maruz kaldığında kamerada kalıcı hasar oluşabilir. iPhone’unuzu genişletilmiş yüksek genlikli titreşimlere maruz bırakmaktan kaçınmanız önerilir.”

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.