Spotify Premium üyelik 3 adımda nasıl iptali nasıl edilir?

Bu yazımızda Spotify Premium üyelik iptalinizi sadece 3 adımda nasıl gerçekleştireceğinizi anlatıyoruz.

Spotify Premium üyelik 3 adımda nasıl iptali nasıl edilir?

Dünyanın en fazla aboneye sahip Dijital müzik dinleme platformu Spotify, tüm özelliklerini kısıtlama olmadan yalnızca  Premium abonelerine sunuyor. Ancak kullanıcılar farklı sebeplerden Premium aboneliklerini sonlandırmak isteyebiliyor. Biz de Teknolojioku olarak bu anlamda Spotify Premium üyeliğinizi 3 adımda nasıl iptal edebileceğinizi sizlerle paylaştık.

Spotify Premium üyelik 3 adımda nasıl iptali nasıl edilir?

Dünyanın en büyük çevrim içi müzik dinleme platformu Spotify, milyonlarca şarkıya yer verdiği sengin içeriği ve birbirinden harika özellikleri ile özellikle de müzikseverlerin hayatının olmazsa olmaz bir parçası.

Elbette tüm bu özelliklerden tüm kullanıcılar faydalanamıyor. Örneğin; ücret ödemeyen kullanıcılar şarkı atlama gibi bazı özelliklerden yarım saat içerisinde 5 kez faydalanabiliyor. Ücret ödemeyen kullanıcılar, platformun bazı özellikleri için bu şekilde sınırlandırılırken, kimi özelliklerden ise yalnızca  Premium aboneleri yararlanabiliyorlar.

Spotify Premium üyelik 3 adımda nasıl iptali nasıl edilir? - Resim : 1

Ancak Premium aboneleri, bazen ücret ödemekten vazgeçtikleri için, bazen yoğun iş ya da okul temposundan müzik dinlemeye zaman ayıramadıkları için, bazen ise farklı sebeplerden dolayı  Premium aboneliklerini sonlandırmak isteyebiliyorlar. Hal böyle olunca, kullanıcılar internet üzerinden Spotify Premium üyeliğimi nasıl sonlandırabilirim? Spotify Premium abonelik sonlandırmak istiyorum. Spotify Premium abonelik iptali. vb aramalar gerçekleştiriyor.

Biz de Teknolojioku olarak bu anlamda size yardımcı olmak için, Spotify Premium aboneliğinizi nasıl 3 adımda kolayca sonlandırabileceğinizi anlatıyoruz.

Premium planını dilediğin zaman hesap sayfandan iptal edebilirsin.

  1.  http://spotify.com/account sayfasında oturum açmalısınız. 
  2. Planın altında bulunan PLANI DEĞİŞTİR seçeneğine tıklayınız.
  3. Spotify Free seçeneğine in ve PREMIUM'U İPTAL ET seçeneğine tıklayınız. (Hepsi bu kadar)

Önemli not: Premium planınız sonraki fatura tarihine kadar iptal edilmez. Bu tarihten sonra hesabınız ücretsiz plana geçer. 

Ücretsiz hesaba geçtiğinde ise çalma listeleriniz ve kaydettiğiniz müzikler sizde kalır. Ayrıca oturum açabilir ve reklamlarla desteklenen içerikleri dinlemeye devam edebilirsiniz.