Güncel

200 bin parçalık dev lego görenleri şaşırtıyor!

Dev logo Roma mimarisini bakın nasıl yanısttı!


Geçtiğimiz günlerde Avustralya'nın inci şehirlerinden birisi olan Sydney'de tam tamına 200 bin parçalık dev bir lego oluşturuldu. Yapılan yeni lego aynı zamanda yeni bir dünya rekorunu da beraberinde getirdi.

Ryan McNaught tarafından, Sydney Üniversitesi beraberliğinde gerçekleştirilen Roma Kolezyumu'nu canlandırmak için yapılan bu dev lego tüm ihtişamıyla görenleri hayretler içinde bırakıyor.

1342609592_665x300-copy.jpg

Dünyada, lego yapma sertifikasına sahip sayılı kişiler arasında olan Ryan McNaught, bu zamana kadar yaptığı legolar arasındaki bu legonun detaylarının çok olduğunu, bunun da "teknik olarak en zor şey" olduğunu söyledi ve sözlerine şunları da ekledi: "Romalıların yaptıkları şeylere yeni bir hayranlık kazandım. Kare şekilli tuğlalardan oval şekilli bir şey çıkarmak, benim için son derece kafa karıştırıcıydı." dedi.

1342600997_ryan-mcnaught-lego-colosseum.jpeg
M.S. 800 yıllarını anlatan dev legoda dikkatimizi çeken diğer bir nokta ise, legonun bir tarafının eskiyi anlatması, atlı birliklerin bulunması, seyyar satıcılar ve binlerce seyirci karşımıza çıkıyor. Diğer tarafda ise Roma'nın günümüzdeki hali şekle dönüştürülmüş, turistlerin bulunduğu günümüz tarafında restorasyon işçilerinden tutun da Papa'yı taşıyan arabanın bile minyatürünü bulacaksınız.


1342607512_galeriicon.pngYorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.