2021'de Dünyanın en popüler akıllı telefonu belli oldu!

Analitik şirketi IDC, 2021'in üç çeyreğine ilişkin Dünyada akıllı telefon satışlarına ilişkin verileri paylaştı. En popüler beş model belirlendi. İşte ilginç sonuçlar...

2021'de Dünyanın en popüler akıllı telefonu belli oldu!

Aralarında oldukça iyi modellerin bulunduğu Android akıllı telefonların hakimiyetine rağmen, iPhone hala Dünyada istikrarlı bir popülerliğe sahip görünüyor. Yetkin "beyin yıkama" uzmanları, Apple'ın eşiti yoktur ve kullanıcıları cihazlarını neredeyse çılgınca bir gayretle edinmeye devam ediyor açıklamasını yapıyor.

IDC analistlerinin bu yılın ilk üç çeyreğine ilişkin en son verileri Android hayranlarını üzeceğe benziyor. Uzmanlara göre, 2021'in ilk üç çeyreği için iPhone en çok satan akıllı telefon markası oldu. İşte ilginç sonuçlar.

2021 En Çok Tercih Edilen Akıllı Telefon!

2021'de Dünyanın en popüler akıllı telefonu belli oldu! - Resim : 1

Uzmanlara göre, 2021'in ilk üç çeyreği için iPhone 12 en çok satan akıllı telefon oldu. Aynı zamanda, dört Apple modeli ilk 5'e girdi. İlginç olan ise sadece bir Android modelinin ilk beşte yer almasıydı. Android, Galaxy A12 ile listeye dahil olurken, Apple 2021 akıllı telefon pazarını forse etmeyi başarmış görünüüyor.

Samsung'un akıllı telefonu Galaxy A12, iPhone 11, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Pro'yu arkasında bırakarak "gümüşü" almaya hak kazandı. Neredeyse tüm akıllı telefonlar iPhone’lar oldu.

*İlk sıra iPhone 12'ye gitti.

*İkincisi sırada bütçe segmentinde yer alan Samsung Galaxy A12

*Üçüncü sırada iPhone 11

*Dört iPhone 12 Pro Max

*Beşinci ise iPhone 12 Pro

Bir buçuk yıl önce, en popüler akıllı telefon iPhone 11 idi. Buna ek olarak, ilk 5'te iki Redmi akıllı telefon ve iki Samsung vardı.

iPhone 13 satışları üçüncü çeyrekte başladı ve henüz diğer cihazlarla rekabet etmek için yeterli satışa ulaşamadı. Ancak, bir dizi analist iPhone 13'e gelen talebi değerlendirdiklerinde, yakında hangi modelin popüler olacağını tahmin etmekte şüphe olmadığını iletiyorlar.