Güncel

Samsung 200 bin kez katlanabilen bir ekran geliştirdi!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, tam olarak 200 bin kez katlanabilen ve açılabilen bir OLED ekran geliştirdiğini açıkladı. Yeni katlanabilir akıllı telefon geliyor!

Samsung 200 bin kez katlanabilen bir ekran geliştirdi!

OLED ekran sektörünün en büyük markalarından biri olan Samsung, katlanabilir ekranlarda yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. Huawei'nin Mate X hamlesine Galaxy Fold yanıtı ile katlanabilir akıllı telefonlarda söz sahibi olmayı planlayan Güney Koreli şirket, şimdi katlanabilir ve tam olarak 200 bin kez açılabilir bir OLED ekran geliştirdiğini açıkladı.

Küçük ekranlı OLED ekranların üretiminde pazar lideri olan Güney Koreli teknoloji devi, yeni nesil katlanabilir OLED ekranlarını yeni bir duyuru ile duyurdu. Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip serisinden sonra Samsung, bu kez katlanabilir ömrünü artırarak pazara tekrar katlanabilir bir amiral gemisi ile gelmeyi planlıyor OLED ekranı.

Samsung Yeni Ekran Saç Kılı Kalınlığında!

Samsung 200 bin kez katlanabilen bir ekran geliştirdi! - Resim : 1

Basın açıklamasında, Samsung tarafından tasarlanan OLED ekranın, 100 kez katlandığı ve açıldığı aşırı günlük kullanımda bile yaklaşık 5 yıllık bir ömre sahip olacağı belirtiliyor. Bununla birlikte, ekran sadece bir saçın kalınlığında olan UTG olarak da adlandırılan bir cam koruma ile birlikte gelecek. UTC adı verilen bu ince cam, hem kıvrımın ömrünü uzatıyor hem de cihazı dış etkenlerden koruyor.

Samsung tarafından vurgulanan bir diğer konu ise katlanabilir ekranın bükülme yarıçapı. Yeni nesil katlanabilir OLED ekran 1,4 mm katlama yarıçapına sahip, böylece katlama sırasındaki basıncı azaltıyor ve üretim maliyetlerini düşürüyor. Samsung'un yaklaşan takvimine baktığımızda, ekranı kullanabilen yeni nesil katlanabilir akıllı telefonların piyasaya sürülecek ilk ürünler olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar
Murert
Note serisini kaldırdilarya artık samsungla işim olmaz byby
Cevapla
Halil
Ne saçma bir özellik çok ta lazım değil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.