Güncel

2022'de dünya çapında 3.000 Bitcoin ATM'si kuruldu! Türkiye'de kaç tane var?

Kripto piyasası çakıladursun, 2022'de dünya çapında 3.000 Bitcoin ATM'si kuruldu! Bu günde 20'den fazla BTC ATM'si kurulduğu anlamına geliyor.

2022'de dünya çapında 3.000 Bitcoin ATM'si kuruldu! Türkiye'de kaç tane var?

Kripto para kullanımı daha yaygın hale geldikçe sektör, Bitcoin ATM'leri gibi geçişi kolaylaştırmak için altyapıyı devreye alıyor.

Kripto para piyasasının şu anda aşağı yönlü bir baskı yaşamasına rağmen, bu tür makinelerin sayısı artmaya devam ediyor. Yani kripto piyasasının hızlı değer kaybı, dünya çapında Bitcoin ATM'lerinin kurulumunu engellemedi.

2022'de dünya çapında 3.000 Bitcoin ATM'si kuruldu! Türkiye'de kaç tane var?

Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından elde edilen verilere göre 1 Ocak'ta dünya genelindeki Bitcoin ATM'lerinin sayısı 34.340 sayısına ulaşmış durumda. Bununla birlikte, Coin ATM Radar'a göre, 10 Mayıs'ta bu yazı yazılırken 37.338 Bitcoin ATM'si ile bu sayı o tarihten bu yana yaklaşık 3.000 arttı.

Kripto ATM kurulumları. Kaynak: Coin ATM Radar

2022'nin başından bu yana, günlük ortalama 23 adet olmak üzere toplam 2.998 Bitcoin ATM'si kuruldu. Coin ATM Radar'ın dünyadaki tüm Bitcoin ATM'lerini izlemediği göz önüne alındığında, gerçek sayı önemli ölçüde daha yüksek olabilir.

Buna karşılık, başka bir çalışmada Finbold, 2021'de yaklaşık 20.000 yeni Bitcoin ATM'sinin inşa edildiğini ve her gün 50'den fazla yeni makinenin etkinleştirildiğini analiz etti.

Çalışmakta olan Bitcoin ATM'lerinin artan sayısıyla, kripto para birimleri dünya çapında daha yaygın kabul gördüğü için makinelerin daha önemli hale geldiği açık. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri, en fazla sayıda Bitcoin ATM kurulumunu gören ülke konumunda. Türkiye'de ise Bitcoin ATM sayısı Şubat ayı sonunda 10'a çıkmıştı.

Yorumlar
Mk Ultra
ABD 40.000.000.000 usd yi Ukrayna savaşına ayırmış. Bu durum Rusya nın varoluşuna çok ağır bir durum teşkil ediyor. Büyük savaş kapıda.
Cevapla
sadullah sahin
Step by step...!!! insanlar kolay şekilde ATM ler ile kripto paraya ulaşabilecek... Finansal gelecek geldi !!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.