Güncel

444'lü hatlar çöktü!

Türkiye çapında yaşanan bir sorun yüzünden 444'lü hatlara yaklaşık 1 saat boyunca erişim sağlanamadı.


Türkiye çapında 444'lü hatlara yaklaşık 1 saat boyunca ulaşılamadı. Çağrı merkezleri ve benzeri servislere erişim sorununa, Roma-Liverpool maç yayınında kesinti yaşanması üzerine hatlara gelen şikayet telefonlarının yoğunluğunun yol açtığı iddia edildi. Yaşanan yoğunluk nedeniyle kitiltenen 444'lü hatlar bankalar ve benzeri şirketler tarafından kullanılıyor. Sorun yüzünden bankaların çağrı merkezlerine erişim sağlanmasında sorun yaşandı.

Sorunun kaynağının TİVİBU'da yayınlanan Şampiyonlar Ligi Yarı Final karşılaşması olan Roma-Liverpool maçında yaşanan kesintinin ardından müşteri hizmetlerine gelen yoğun aramalarla ilgili olduğu iddia edildi. Telefon hatlarına aşırı yüklenilmesi sonucunda 444 ile başlayan numaralara yönelik erişim bir süreliğine sağlanamadı.

Bu hatlara erişim sorunu Tivibu Spor'un karşılaşmanın ikinci yarısının Youtube hesabından şifresiz olarak izlenebileceği bilgisinin Twitter'da mesaj olarak yayınlanmasının ardından düzeldi ve 444 ile başlayan müşteri hizmetleri numaralarına erişim sağlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.