Oyun

Spider-Man PS4 Türkçe dil desteği ile gelecek mi?

PlayStation Türkiye sorumlusu Mustafa Yiğit Spider-Man oyunun Türkçe dil desteğine sahip olmayacağını açıkladı.

Spider-Man PS4 Türkçe dil desteği ile gelecek mi?

Geçtiğimiz günler Insomniac Games resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile Spider-Man oyununda Türkçe dil desteğinin olmayacağını açıklamıştı ve bu haber ne yazık ki sonunda PlayStation Türkiye tarafından doğrulandı.

Oyun kanalına konuk olan PlayStation Türkiye sorumlusu Mustafa Yiğit Spider-Man oyunun Türkçe dil desteğine sahip olmayacağını açıkladı.

Mustafa Yiğit; "Insomniac, PlayStation, Sony Eurasia ve Marvel olduğu için işin içerisinde çok fazla parti vardı ikna etmemiz gereken, olmadı, yapamadık. Kusura bakmasın kullanıcılar, biz de çok üzüldük. Spider-Man Türkçe olmayacak." dedi.
 

Ek olarak Red Dead Redemption 2'nin de Türkçe dil desteğine sahip olmayacağını işaret eden bir açıklamada bulunan Yiğit, "Çabamız sekiz aydır var ama olumlu bir yanıt alamıyoruz Rockstar'dan. Rockstar'ı siz de biliyorsunuz GTA'yı bile kaç dile çevirdiler yani bütün dillere çevirmiyorlar. GTA'daki şeylerini devam ettiriyorlar, Red Dead Redemption'da da kıramadık onu açıkçası." açıklamalarında bulundu.
 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.