Güncel

Çiftlik Bank'ın beyni Türkiye'ye getirildi!

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılan yazılımcı, Türkiye'ye iade edildi.

Çiftlik Bank'ın beyni Türkiye'ye getirildi!

Hatırlarsanız geçtimiz günler sizlere soruşturma kapsamında aranan 6 kişiden biri olan sistemin yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul'un polis tarafından Maltepe'de yakalandığını aktarmıştık. Bu olaydan sonra yazılımcılardan biri daha yakalandı. 

Çiftlik Bank soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılan ve geçtiğimiz ayın başında Bulgaristan’da yakalanan Düzgün Genç, Türkiye’ye sonunda iade gerçekleştirildi.

Türkiye'nin iade talebi üzerine interpol polisi tarafından Atatürk Havalimanı'nda Türk polisine teslim edilen Genç, ilk olarak Bakırköy Adalet Sarayı'na getirildi. Genç buradaki işlemlerin ardından soruşturmanın yürütüldüğü Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Peki Çiftlik Bank olayında neler olmuştu? Piramit sistemi olduğu ortaya çıkan Çiftlik Bank, belli bir ücret karşılığında sanal havyan ticareti yapılan bir platform olarak kuruldu. Üyelerden para toplayıp piramit sistemi oluşturan Çiftlik Bank, geçtiğimiz aylarda 1.2 milyon TL para toplayıp bunların bir kısmını üyelerine dağıtttıktan sonra şirketin CEO'su Mehmet Aydın Uruguay'a kaçmıştı. Halen Interpol tarafından aranan bir isim olan Aydın'ın nerede olduğu tam olarak bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.