Güncel

7-10 yaş arası çocuğunuzu uzay kâşifi yapabilrisiniz.

Maker Çocuk Yarıyıl Kampı'nda düzenlenecek City X Programı ile 7-10 yaş arası çocuklar birer uzay kâşifi olacak!

7-10 yaş arası çocuğunuzu uzay kâşifi yapabilrisiniz.

ABD Çalışma Bakanlığı'nın 2013 yılında hazırladığı rapora göre, bugün ilkokula başlayan çocukların %65'i yani her üç çocuktan ikisi, bugün var olmayan, hayal bile edemediğimiz bir işte çalışacaklar. 

Stanford Tasarım Okulu tarafından yazılan City X Programı en basit tabirle çocuklarımızı geleceğe hazırlamak  için geliştirilen bir oyun. Bu oyunda kağıt, kalem, oyun kartları, oyun hamuru ve 3D yazıcıları kullanılıyor. Senaryonun başlangıcı çok heyecanlı! Sınıf galaksiler arası bilim gemisi, öğrenciler ise birer uzay kâşifi oluyor.

Oyunda senaryo şu; evrende üzerinde insanoğlunun yaşayabileceği yeni bir gezegen bulup, yeni bir koloni kurmak isteyen 40 uzay vatandaşı, karşılaştıkları sorunları çözümü için 7-10 yaş arasındaki “uzay kaşiflerimizden” yardım istiyor.

25 Ocak - 29 Ocak tarihleri arasında İstanbul Maker Çocuk Yarıyıl Kampı'nda düzenlenecek City X Programı'na buradan kayıt olabilirsiniz:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.