Güncel

900 milyon dolarlık kripto, Binance'ten bir günde ayrıldı! Neden?

Paxos BUSD basımını askıya alırken, bir günde 900 milyon dolarlık kripto Binance'ten ayrıldı!

900 milyon dolarlık kripto, Binance'ten bir günde ayrıldı! Neden?

Kripto para birimi sektörü, Binance dolara sabitlenmiş stablecoin ihraççısı olan kripto şirketi Paxos'a düzenleyiciler tarafından BUSD basımını durdurma emri verildiği haberiyle sarsıldıktan sonra, kripto ticaret platformu Binance'ten yaklaşık 1 milyar dolarlık dijital varlık uçtu.

900 milyon dolarlık kripto, Binance'ten bir günde ayrıldı! Neden?

Kripto izleme platformu Dune Analytics'in zincir içi verilerine göre, önde gelen kripto para analisti Ali Martinez'in 14 Şubat'ta attığı tweet'te belirttiği gibi, 13 Şubat'ta kripto borsasından 916 milyon dolarlık dijital varlık çekildi.

900 milyon dolarlık kripto, Binance'ten bir günde ayrıldı! Neden? - Resim : 1

Binance günlük net akışı. Kaynak: Ali Martinez

Bunun da ötesinde, on-chain'in son verilerine göre, 1.000 ila 10.000.000 BUSD tutan adreslerin sayısı hızla düşerek 208 milyon dolar değerinde madeni para kaybettikçe, serpintiler, sabit paralarını hareket ettiren ve BUSD'den kaçan tüccarları da içeriyor.

900 milyon dolarlık kripto, Binance'ten bir günde ayrıldı! Neden? - Resim : 2

BUSD tutan adresler. Kaynak: Santiment

Kripto baskısı devam ediyor

Tesadüf eseri, Binance'ten muazzam çıkış, New York Finansal Hizmetler Departmanı'nın emri de dahil olmak üzere, birden fazla kurumun açıkça başlattığı bir baskı biçiminde kripto borsasına yapılan en yeni darbenin ortasında gerçekleşti.

Aynı zamanda Paxos, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ( SEC ) şirketin menkul kıymet olarak gördüğü BUSD'yi yasa dışı bir şekilde sattığını iddia eden bir davayla karşı karşıya. Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya göre, eğer mahkemeler SEC'in tarafını tutarsa, etkilenen yargı bölgelerinde "kripto endüstrisinin nasıl gelişeceği (veya gelişmeyeceği) üzerinde derin etkileri olacaktır".

Daha önce kripto borsası Kraken, düzenlemeleri ihlal ettiği iddiaları nedeniyle ABD'deki staking hizmetlerini askıya almak ve SEC'e 30 milyon dolarlık bir ödeme yapmak zorunda kaldı. piyasadan çekildi ve küresel kripto piyasası kapitalizasyonu kısa bir süre için 1 trilyon dolarlık psikolojik seviyenin altına düştü.

900 milyon dolarlık kripto, Binance'ten bir günde ayrıldı! Neden? - Resim : 3

Toplam kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Finbold tarafından kripto varlık izleme platformu CoinMarketCap'ten 14 Şubat'ta alınan en son verilere göre, basın zamanına kadar, toplam kripto piyasası değeri kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı ve şu anda 1 trilyon doların biraz üzerinde duruyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.