Güncel

ABD ordusu 40 yaşlarındaki hacker'ları işe alıyor!

Amerika Birleşik Devletleri ordusu, 40 yaş ve üstü hacker'ları işe alma kararı aldı.

ABD yaşlı bilgisayar korsanlarına fırsat sağlıyor!

Amerika Birleşik Devletleri ordusu çeşitli eğitim seviyesine ulaşmış bireyleri (tıp, dişçilik, hemşirelik, dil, siber güvenlik ve belirli STEM uzmanları) yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın işe alacak.

Özel sektörden farklı olarak ABD ordusu, modern askerin işe alınmasında ve eğitiminde sıkıntı yaşıyor. Ne de olsa, devlet Silikon Vadisi'nin genç dehalara sunduğu altı rakamlarla rekabet edebilecek düzeyde değil. Tam da bu nedenle ABD, ordusuna kattığı elemanlara 40 yaş ve üstü serbestisi tanıyacak.

ABD ordusu 40 yaşlarındaki hacker'ları işe alıyor! - Resim : 1

Amerika Birleşik Devletleri; uzun yıllar boyunca, Seçici Eğitim ve Hizmet Yasası olarak bilinen Roosevelt dönemi kanunlarını uyguladı. Yasa, bilindiği gibi üzere 18-25 yaşları arasındaki erkeklerin istihdam edilmesine veya zorunlu olarak askere alınmasına dayanıyordu. Ne de olsa ABD, İkinci Dünya Savaşı ve Vietnam cephelerinde savaşıyordu.

Ne var ki işler tamamen değişti. Amerika Birleşik Devletleri artık zorunlu asker ve meslek grubu üyeleri alımı gerçekleştiremiyor. Bununla birlikte; siber güvenlik artık kilit öneme sahip. Dolayısıyla ülke, kurallarını esnetmek zorunda kalıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.