Güncel

ABD'ye tokat gibi yanıt! Huawei tüm engellemelere rağmen zirvede!

Huawei ABD cephesinden bir çok darbe yedi. Ancak bunlara rağmen şirket başarılarına devam ediyor.

ABD'ye tokat gibi yanıt! Huawei tüm engellemelere rağmen zirvede!

Huawei ve ZTE gibi Çinli firmaların ABD tarafından 5G altyapısına katılması yasaklandı. Bununla kalmayıp ABD müttefik ülkelerini de aynı şeyi yapmaya zorladı. Sonuç olarak Huawei birçok ülkede engellerle karşılaştı.

Huawei ABD'ye inat başarı elde ediyor!

Ancak tüm engellere rağmen Huawei başarısını sürdürüyor. Son çıkan raporlara göre bazı ülkelerdeki yasağın Huawei pazar payını fazla etkilemediği görülüyor. Etkilenmemeyi bırakın, Omdia tarafından yayınlanan verilere göre, Çinli firmalar Huawei ve ZTE, bu yılın ilk çeyreğinde, yani 2021'in ilk çeyreğinde 5G pazarı için küresel pazar lideri konumundalar. Huawei bu yılın ilk çeyreğinde liderliğini sürdürürken, Ericsson ikinci, Nokia ise üçüncü sırada yer aldı. ZTE, geçen yıl yüzde 7,8'den bu yıl yüzde 12,3'e önemli bir artışla pazar payı açısından dördüncü şirket olarak yerini aldı.

Ancak 2021'in ilk çeyreğinde 5G NR sevkiyatları söz konusu olduğunda, Çinli üreticiler Huawei ve ZTE birinci ve ikinci sırada yer alırken, kendilerini üçüncü ve dördüncü sıralarda Ericsson ve Nokia takip ediyor. 5G NR geliri söz konusu olduğunda, Huawei pazar liderliğini sürdürüyor ve onu ikinci sırada Ericsson izliyor. ZTE, geçen yılın aynı dönemindeki yüzde 5,8'den bu yıl yüzde 16,4'e önemli bir artışla üçüncü sırada yer aldı. Nokia ise dördüncü sırada geliyor.

Rapor, 5G inşaatı açısından Asya-Pasifik bölgesinin yatırım hızı ve yoğunluğunun çok büyük olduğunu, bunu Kuzey Amerika ve EMEA'nın (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) izlediğini ekliyor.

2021'in ilk çeyreği itibarıyla Çin, ülkedeki vilayet seviyesinin üzerindeki tüm şehirleri kapsayan, küresel olarak dağıtılan 5G baz istasyonlarının %70'inden fazlasını oluşturan toplam 819.000 5G baz istasyonu inşa etti.

Yorumlar
Kaan ali
6 ay yada 12 ay ıcınde huwaı hepsının ıcınden geccek
Cevapla
SAMSUNG SEVEN BİR İNSAN
Huawei'yi kıskanmasınlar, birlik olsunlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.