Güncel

Adobe Venezuela hesaplarını iptal ediyor

Adobe, ABD hükümetinin 5 Ağustos'ta yayınladığı karar nedeniyle 28 Ekim'den itibaren Venezuela'daki bütün hesaplarını kapatıyor.

Adobe Venezuela hesaplarını iptal ediyor

ABD hükümeti tarafından 5 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanan 13884 İcra Emri nedeniyle Venezuela ile olan ilişkilerini sıfırlamış ve bu ülke ile iş yapan şirketlerin de bu karar uymasını istemişti. Bu konudaki adımlardan biri de Photoshop ve Premier gibi yazılımların üretici firması Adobe'dan geldi.

Adobe Venezüela hesaplarını iptal ediyor

Firma Venezuela'daki müşterilerine gönderdiği bir yazı ile 28 Ekim 2019 tarihinden itibaren ücretli ya da ücretsiz tüm hesapların kapatılacağı bilgisini iletti. Bu tarihten sonra Adobe ile ilgili üyelikleri bulunanların bu sitelere ya da hesaplara erişmesi mümkün olmayacak. Öte yandan ABD ile Venezuela arasında para transferi yapmak mümkün olmadığı için ücretli Adobe hesapları için geri ödeme de yapılmayacak.

Adobe Venezuela hesaplarını iptal ediyor - Resim : 1

Birçok uygulaması bulut ile entegre olarak kullanılan Adobe'un bu hamlesi akıllara diğer şirketler de farklı ülkelere bunu yapmaya başlarsa ne olur sorusunu getiriyor. Dünya çapında milyonlarca kişinin kullandığı Adobe uygulamalarının birçoğu kendi alanında rakipsiz yazılımlar. 

Yorumlar
adnan
venezueladır o
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.