Güncel

AirPods kulaklıkları çalınan Ukraynalı Rusya ordusunun hareketlerini izledi!

Ukraynalı bir vatandaş uyguladığı gibi bir yöntemle gündem oldu. İşgal sırasında evinden çalınan AirPods kulaklıkları sayesinde Rus askerlerinin hareketlerini izledi. İşte detaylar.

AirPods kulaklıkları çalınan Ukraynalı Rusya ordusunun hareketlerini izledi!

Rusya Ukrayna savaşı devam ederken Ukraynalı bir vatandaş değişik bir hamlesi ile gündeme oturdu. Apple Airpods Pro kulaklıkları Rus istilası sırasında çalınan Ukraynalı adam bu durumu direkt olarak avantaja çevirdi.

Apple "Find My" özelliğini kullanan Ukraynalı adam, Rus askerlerinin hareketlerini izledi ve Ukrayna'ya bildirdi.

AirPods kulaklıkları çalınan Ukraynalı Rusya ordusunun hareketlerini izledi!

rusya ukrayna savaşı

Londra Times tarafından yayınlanan bir rapora göreHostomel kasabasında yaşayan Vitaliy Semenet, Airpods cihazlarının Rus askerleri tarafından işgal sırasında çalındığını ifade etti. Ancak Ukraynalı adam ardından bu durumu fırsata çevirdi. Ukraynalı adam: "Teknoloji sayesinde, şu anda airpod'larımın nerede olduğunu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Ukraynalı vatandaş , Airpods'u kullanarak Find My özelliği üzerinden Rus askerlerinin harektlerini izledi. Askerlerin ilerleyişini Instagram üzerinden paylaşan adam bu hareketi ile gündeme oturdu. Gomel "Şehrinden geçerek Belarus'a ilerlediler. O zamandan beri Rus birlikleri doğuda toplanmaya devam ettiler" ifadelerini kullanarak Ukrayna istihbaratına yardım etti.

Rus işgali bir süredir devam ediyor. 35 günlük işgalin ardından 400'den fazla kişi hala kayıp. Ukrayna'da, Rus birlikleri evleri ve işyerlerini yağmalamaya devam ediyor. Bu sırada buldukları eşyaları da alan Rus askerleri bunları ganimet olarak görüyor ve ellerinde tutmaya devam ediyor. Ancak bu sefer çalınan Airpods cihazlar Ukrayna'nın işine yaradı diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.