Güncel

Akıl almaz iPhone hırsızlığı!

Çin'de gerçekleşen bu olay çok şaşırttı!


Her gün milyonlarca insanın yolculuk yaptığı ÇİN'de geçtiğimiz günlerde akıllara zarar soygun meydana geldi. Zou Bin adında çalışan bir kadın, işyerine ulaşım için her zaman kullandığı  ortak bir taksi tercih etti. Bu zamana kadar herşeyin olağan seyrettiği Bin, taksiden indikten sonra telefonunun çalındığını farketti.

Başka bir telefondan kendi telefonuna bir SMS göndererek hırsıza göz dağı verdi. O tehditli SMS'lerde ise şunlar yazıyordu;  'Senin taksideki kişi olduğunu biliyorum, telefonumu hemen geri gönder, nasılsa senin nerede olduğunu bulurum. Biraz aklın varsa bunu yaparsın' Bin, yolladığı tehditkar mesajlarda açık adres olarak da işyerini, çalıştığı işyeri gösterdi.

1385545542_015848-120113china-iphone-4s-1.jpg

Verilen adres hırsız tarafından araştırıldığında olaylar umduğu gibi gitmedi. Çin'de çetelerle yoğun bir bağlantısı olan bir gece kulübünde çalıştığı anlaşılan Bin'in tehditkar mesajları hırsızı korkuttu. Bin'in isteği telefonu olmasa da rehberi ve SIM kartı idi. 

Hırsız durumun vehametini farkedince telefonu sahibine geri göndermedi; ancak ilginç bir yol izledi. Önce telefonda bulunan 1000'e yakın kişi rehberini tek tek elle yazan ve 11 sayfa halinde Bin'e yollayan hırsız, yolladığı mektubun içine çaldığı SIM kartı da koydu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.