Güncel

Akıllı telefon pilini korumanın en basit 3 yolu!

Hangi cep telefonuna sahip olursanız olun, telefonunuzda her zaman çok fazla pil harcayan bir dizi işlev vardır. En önemli bu 3 işlev ile pilinizi koruyun!

Akıllı telefon pilini korumanın en basit 3 yolu!

Günün sonunu tek bir şarjla bitiremiyorsanız, akıllı telefonunuzda pil tasarrufu yapmanızın zamanı gelmiştir demektir. İşte size bunun basit bir yolu. Bunun için herhangi bir türde bir uygulama indirmemize gerekli yok ve sadece iki dakika içinde değişiklikleri hazırlayabilirsiniz.

Hepsini yaparsanız, cep telefonunuzun şarjının her gün biraz daha uzadığını göreceksiniz. Bunlar, değiştirmeniz, devre dışı bırakmanız veya değiştirmeniz gereken yalnızca 3 işlevdir.

Pilinizi Her Gün Uzatacak Özellikler Üçlüsü

Bir akıllı telefonda pili gerçekten kurtaran şey, belirli işlevleri kullanmayı bırakmak, kötüye kullanmak veya kullanmak istemediğinizde devre dışı bırakmak değildir. Bunlardan daha iyi ve faydalı özelliğe sahip bu 3 işlevi deneyin.

Konum Hizmetini Kapatın!

Akıllı telefon pilini korumanın en basit 3 yolu! - Resim : 1

Bu işlev, cihazınızın konumunun her zaman aktif olmasından sorumludur. Birçok uygulama bu konumu kullanır, bu nedenle bu sistem her zaman iyi bir konuma sahip olduğunuzu ve bu konuma ihtiyaç duyan bir uygulamayı her açtığınızda işlemin çok yavaş olmamasını sağlar.

Bu hizmetle ilgili sorun, çok fazla pil kullanmasıdır. Dahası, Xiaomi'ye göre, telefonlarda bundan daha fazla pil harcayan hiçbir şey yoktur. Günlük olarak kullanmıyorsanız, önerimiz devre dışı bırakmanız ve iyi bir iyileşme yüzdesi elde etmeniz.

Her Zaman Açık Ekran Harika, Ancak Pil Açısından Çok Külfetli!

Akıllı telefon pilini korumanın en basit 3 yolu! - Resim : 2

Devre dışı kalması gereken işlevlerden bir diğeri pilinizin kullanım ömrünü artıracak her zaman açık ekran modudur. Bu özellik ekranınızın bir bölümünü her zaman açık hale getirir. Her zaman bunun çok az pil harcadığı söylenmiştir, ancak en son çalışmalar tam tersi durumdan bahsediyor. Bu işlevi devre dışı bırakmak günlük şarj ömrünüz için çok faydalı olacaktır.

Akıllı Telefonunuzdaki Maksimum Parlaklığı Unutun!

Akıllı telefon pilini korumanın en basit 3 yolu! - Resim : 3

Evet, onunla maksimum parlaklık veya çok yüksek şeylerin daha iyi göründüğünü biliyoruz, ancak bu parıltı bataryanın en kötü düşmanlarından biridir. Otomatik parlaklık kullanmamak ve her zaman gerekenden daha yükseğe ayarlamak pilin boşalmasına neden olur.

Ömrünü artırmak için cihazın parlaklığını yüzde 50'nin altına düşürmeye alışmalısınız. Belirli bir anda yükseltirseniz hiçbir şey olmaz, ancak yüzde 50'nin üzerine çıkarmak bir norm haline gelmemeli.

İşte bu 3 işlevi kullanırsanız ve doğru bir şekilde yaparsanız günün sonuna bir şarj ile ulaşmanız çok muhtemeldir. Pilin iki kat daha uzun sürmesini sağlamayacaksınız, ancak her gün birkaç ekstra saat kazanmış olacaksınız.

Yorumlar
Feur
bunlar hep bilindik şeyler?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.