Güncel

Akıllı Telefon sayısı 1 milyara ulaşacak

Forrester araştırma şirketinin raporuna göre 2016 yılına kadar akıllı telefon sayısı dünya genelinde 1 milyar sayıya ulaşacak.


Mobil cihazların satışı PC satışlarını geride bıraktığını daha önceki haberlerimizde duyurmuştuk. Elde edilen son verilere göre 2011 yılı itibariyle aklı telefona olan büyük rağbet, geleceğe yönelik tahminlerde bizlere ipucu verir nitelikte. Forrester isimli araştırma şirketi bu tahminleri doğru kılacak rapor yayınladı.

Forrester araştırma şirketinin raporuna göre 2016 yılına kadar akıllı telefon sayısı dünya genelinde 1 milyar sayıya ulaşacak. Buna göre aklı telefonların bu kadar yaygın olduğu bir durumda iş sahasında daha etkin rol oynayacak uygulamaları da beraberinde getirmesi kaçınılmaz olacak.

1329265665_orta87766.jpg

Raporda en göze çarpan veri ise mobil işletim sistemi piyasasının %91'lik dilimini Apple, Google ve Microsoft gibi dev bütçeli şirketlerin elinde bulundurmaya devam etmesi. Ayrıca mobil uygulama piyasasının mevcut bütçesi 6 milyar dolar civarında. Bu bütçe 2016 yılı itibariyle 55 milyar dolar gibi dev bir bütçeye sahip olması ön görülmekte.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.