Güncel

Akıllı telefonunuz ile kontrol edebileceğiniz en uçuk 6 eşya!

Akıllı telefonlar her gün hayatımızda daha fazla yer işgal ederken bunlar ile kontrol edebildiğimiz ilginç şeylere inanamayacaksınız!

Akıllı telefonunuz ile kontrol edebileceğiniz en uçuk 6 eşya!

Akıllı telefonlar hayatımızda böylesine büyük bir yer teşkil ederken onlarla yapabildiğimiz şeyler ise sürekli değişmekte. Farklı aplikasyonlar ve farklı sensörler ile daha işlevsel hale gelen akıllı telefonlar ile kalp hızı ölçme, mesafe ölçme hatta müzik aletlerini akort etme işlemlerini bile akıllı telefonlarımız ile yapar olduk. Peki ya daha fazlası?

Akıllı telefonlarımız ile çalıştırabildiğimiz ve kontrol edebildiğimiz 6 farklı eşyayı sizler için düzenledik. İşte birbirinden ilginç uzaktan telefonumuz ile kontrol edilebildiğimiz eşyaların listesi

1 Numarada bir Su Isıtıcısı var; Bu su ısıtıcıyı uzaktan çalıştırıp istediğimiz sıcaklıkta suyu sıcak tutmasını sağlayabiliyoruz. Kapatıp açabiliyoruz ve su seviyesini akıllı telefonumuza yüklediğimiz bir uygulamayla görebiliyoruz. ikettle ismi verilen bu su ısıtıcının fiyatını ise hiç sormayın.

1398956444_the-kettle.jpg

2 Nuamrada teknolojinin geldiği son noktayı tarif eden bir ekmek kızartma makinesi var; Bu ekmek kızartma makinesinin öncelikle fiyatının 1000 dolar olduğunu belirtelim. Bugatti (araba makası olan değil) markalı bu tost makinesi 300 dereceye kadar ısınan şeffaf yarı iletken tabaka sayesinde ekmekleri ve içine konan tüm ürünleri kızartıyor. Akıllı telefonumuz sayesinde kızartma sürelerini ve derecelerini ayarladığımız bu ekmek kızartma cihazının fiyatı gözönüne alındığında biraz! pahalı kaldığını söyleyebiliriz.

1398956690_the-toaster.jpg

3 Numarada Samsung'un çamaşır makinesi var; Bu çamaşır makinesi üzerindeki yazılım sayesinde ve sizin telefonunuza indirdiğiniz program sayesinde siz evde yokkende çamaşır yıkamanızı ve her an bu işleme dahil olmanızı sağlıyor. Küçük çoçukları olan aileler için büyük dert olan çamaşır yıkama sorunu ise bu şekilde halledilmiş oluyor. 

1398956934_the-washing-machine.jpg

4 Numarada ise bir yat var. Bu yat özel oalrak tasarlanmış ve kullanıcısına 15 milyon dolara malolmuş bir yat. 140 metre uzunluğunda 53 metre genişliğindeki bu yat 22,5 deniz mili hızı ile göz dolduruyor. Yatın her noktasına akıllı telefonumuz ile hükmedip her kameraya telfonumuzdan izleyebiliyoruz. Müthiş görünen bu yatı alanın teknolojiye büyük bir hayranlık beslediğini de söyleyebiliriz.

1398957926_the-freaking-yacht.jpg

5 Numarada ise Biome adında bir iklimlendirme sistemi var; Bu cihazın içine bir bitki konuyor ve bu bitki iklimlendirme teknolojisi sayesinde en optimum şekilde hayatına devam ediyor. Bu süreci ve ortamın ne durumda olduğunu ise akıllı telefonunuzdan sürekli takip edebiliyorsunuz. Kritik durumlarda size uyarıda gönderen bu iklimlendirme sisteminin özellikle Bonzai ağaç yetiştiren kişiler için birebir olacağını düşünüyoruz. Biome'nin fiyatını ise inanın öğrenmek istemezsiniz.

1398958244_the-biome.jpg

6 Numarada ise "kağıttan" yapılan bir uçak var; Bu uçak Shai Goitein tarafından dizayn edilen ve gerçekten kağıttan üretilmiş bir model. Goitein'ın bu buluşu üzerinde paperoplane verdiği ve tek bir şarjla 10 dakika boyunca uçmasını sağladığı bir motor var. Uçağı bluetooth üzerinden akıllı telefonumuz ile kontrol edebiliyoruz. ickStarter projesi olarak başlayan bu model uçak gelmşi geçmiş en ilginç uçan cisimlerden biri

1398958562_the-paper-airplane.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.