Güncel

Akıncı TİHA ilk kez uçtu!

Akıncı TİHA İnsansız Hava Aracı ilk kez gökyüzü ile buluştu ve testleri başarı ile tamamladı.

Akıncı TİHA ilk kez uçtu!

Akıncı İHA, Türk savunmasında kullanılan Bayraktar insansız hava aracının gelişmiş bir versiyonu olarak tasarlandı. Bin 350 kilo yük taşıyabilen Akıncı, yerli imkanlarla üretildi.

Akıncı TİHA ilk kez uçtu!

40 bin feet irtifaya kadar çıkabilen Akıncı, 24 saat havada kalabiliyor. Bu özellikleriyle savaş uçaklarının yaptığı bazı görevleri de gerçekleştirebiliyor. 20 metre kanat açıklığına sahip Akıncı, Cirit, Bozok, Gökdoğan ve Bozdoğan gibi yerli mühimmatlarla donatılacak.

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından AKINCI TİHA’nın gökyüzüyle buluştuğu ilk uçuş görüntülerini paylaştı.

Selçuk Bayraktar, yaptığı paylaşımda, “TİHA-Tutku, İnanç, Hayal, Azim. Bayraktar AKINCI TİHA sizlerin dualarıyla bugün ilk kez gökyüzüyle buluştu. Destek veren ve bizlerden duasını esirgemeyen Milletimize teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
SÜHEYL ALEMDAR
Selçuk Bayraktar'ın adı tarihe altın harflerle yazılacaktır. Yaptıkları çalışmalar hem Türk insanının neleri icat etme yeteneği olduğunu ortaya koyarak büyük bir örneklik teşkil ederek "bizden bir şey olmaz" tabusunu yıkıyor, hem de Türkiye'nin terörle mücadelesinde makus talihini yıkarak canilerin belini kırıyor. Allah yardımcıları olsun ve kendileri ile daha çok iftihar etmemize vesile olacak çok daha büyük başarılar nasip etsin. Dedikleri gibi Türk milletinin duaları arkalarında bilsinler. Kendilerine selamlar ve Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum.
Cevapla
Hakan Çelik
Kesinlikle katılıyorum..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.