Güncel

Amazfit Türkiye'de başarılı olabilecek mi?

Amazfit markası Türkiye'de faaliyetlerine başladı. Markanın Türkiye'deki geleceğini bu haberde masaya yatırıyoruz.


Konu giyilebilir teknolojiler olduğunda Çin merkezli markaların hakimiyeti söz konusu. Bunlardan biri olan Amazfit, 2015 yılında kurulan ve Huami bünyesinde faaliyet gösteren bir giyilebilir teknolojiler markası. Bu markanın farklı bileklik şeklinde modelleri olduğu gibi dikdörtgen ya da dairesel ekranlı akıllı saat modelleri de bulunuyor.

Amazfit Türkiye'de başarılı olabilecek mi?

Bu arada Huami'nin çoğunluk hissesinin Xiaomi'nin elinde olduğu belirtelim. Yani Amazfit aslında Xiaomi'nin bir alt markası gibi de düşünülebilir. Hatta geçmişte ülkemizde satılan Amazfit ürünleri Xiaomi Amazfit olarak satıldı. Bu ürünleri yakın zamana kadar Xiaomi mağazalarında da görebiliyordunuz.

Türkiye pazarına resmi olarak giriş yapan Amazfit artık kendi ayakları üstünde durmaya çalışıyor. Hemen hemen her telefon üreticisinin kendi akıllı saati olduğu (örneğin Huawei, Oppo, Samsung, realme ve Apple'ı sayabiliriz) bir ortamda Amazfit'in ne kadar başarılı olacağını göreceğiz. Belki fiyat/performans olarak bir noktada durabilirse başarılı bir marka olabilir. Ayrıca Xiaomi'de olduğu gibi Amazfit'in de belli bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Ama telefonla yüzde 100 uyumlu cihazlar varken X marka telefona Y marka akıllı saat almak çok mantıklı olmayabilir. Elbette bu öngörüm Xiaomi markası için geçerli değil. Xiaomi telefonu olanlar Amazfit marka bir saat kullanabilir. Ama Xiaomi'nin kendi akıllı saatinin de olduğunu belirteyim. Yani kafalar bu noktada biraz karışabilir.

Yine de Türkiye pazarında aktif olarak yer almak, muhatap bulmak ve servis gibi konularda destek sunmak önemli. Markanın Türkiye'de kalıcı olup olmayacağını şimdiden kestirmek zor. Ama Çinli markaların ülkemizi sevdikleri ve ciddi yatırımlar yaptıkları da bilinen bir gerçek. Oppo, Xiaomi ve TCL gibi markaların Türkiye'de telefon fabrikası açması buna en güzel örneklerden biri. Umarız ki Amazfit de kalıcı olur ve müşteri desteğinden yeni ürün sağlamaya kadar farklı alanlarda Türk kullanıcılara hizmet sunar.

Son olarak markanın önemli rakiplerinden biri olan Huawei'nin Watch GT 2 Pro modelinin incelemesi ile sizleri baş başa bırakıyorum. 

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı bu sayfanın altında yer alan yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Amazfit, Türkiye'ye hoş geldin ve hayırlı olsun...

Yorumlar
Ziya
Hayatımda Türk Telekom gibi saçma bir hat görmemiştim her zaman milleti dolandırıyor ya bir seneliyne faturalı yaptırmıştım iki yıl geçti ama bu fatura geçmedi yakında bu hatı kapatıcam
Cevapla
erkan
bu kadar yalan atmanız takdire şayan bir durum. nasıl başarıyorsunuz o da muamma. bir haftadır mobil uygulama giremiyorum. müşteri hizmetleri ile görüşmeme rağmen hala İŞLEMİNİZ ŞU ANDA GERÇEKLEŞTİRİLEMİYOR LUTFEN DAHA SONRA TEKRAR DENEYİNİZ. şeklinde abuk subuk yazı çıkıyor. sözümona başarılıyız diyen biri varsa ilk önce mobil uygulamayı düzelterek başlayabilirsiniz. yalan atmak bedeva masrafı da yoktur atın atabilirseniz...
Cevapla
Orhan Bora
Hukuka aykırı faturalar düzenliyor.
Cevapla
Kemal
Türk Telekom alt yapı yapmiyor müşterileri çok uğraştı riyor
Cevapla
Osman bl
Isı zor olan kisilerı bırakın gitsin ısını seven yapsın. Maduruz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.