Güncel

Amazon çalışanlarının gözünün yaşına bakmadı!

Teknoloji devi Amazon'dan oldukça ilginç bir hamle geldi. Amazon Game Studios E3 haftasında düzinelerce kişinin işine son verdi!


Teknoloji devi Amazon'dan oldukça ilginç bir hamle geldi. Oyun sitesi Kotaku'dan Jason Schreier'ın haberine göre, Amazon Game Studios E3 haftasında düzinelerce kişinin işine son verdi ve ayrıca birden fazla projesini de iptal etti.

Amazon çalışanlarının gözünün yaşına bakmadı!

Konu hakkında Amazon temsilcisi ise şu açıklamayı yaptı: "Amazon Game Studios şu anda geliştirilen New World, Crucible oyunlarına ve henüz duyurulmamış yeni projelere öncelik vermek için ekiplerimizden bazılarını yeniden düzenliyor.
 
Bu hamleler, kaynaklarımızı değişen ve uzun vadeli önceliklere uyacak şekilde ayarladığımız işletme planlaması döngülerinin bir sonucudur. Bu değişikliklerden etkilenen tüm personellerle Amazon'da yeni roller bulmalarına yardımcı olmak için yakından çalışıyoruz.

Amazon oyunlara kendini son derece adamıştır ve Amazon Game Studios, Twitch, Twitch Prime, AWS, perakende iş alanlarımız ve Amazon içindeki diğer alanlara yoğun bir şekilde yatırım yapmaya devam etmektedir."


 
Kotaku, Amazon Game Studios'ta işten çıkarılan personellerin Amazon içinde yeni bir iş bulmak için 60 günlerinin olduğunu ve eğer uygun bir pozisyon bulamadıkları takdirde tazminatlarını alarak gönderileceklerini belirtiyor.   

Kim Swift, Clint Hocking, Left 4 Dead 2 proje lideri Tom Leonard ve Guild Wars 2 bas tasarımcısı Eric Flannum gibi popüler isimlerde bu işten çıkarmalar arasında yer alan isimlerden. Amazon'un bu çıkarmalar hakkında ilerleyen dönemlerde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Bana kalırsa her markanın oyun sektörüne giriş yapma çabası biraz yersiz. Bu tarz popüler markalar daha çok kendi alanlarında marka değerin, ve iş profilini geliştirmeye odaklanmalı. Rekabet oluşturmak isterken rakipsiz kalma durumu en çok bu markaları zedeleyecektir diye düşünüyorum.

Olan ise sektörün öncü isimlerine olmakta. Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sevgili Teknolojioku takipçileri? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.