Amazon CEO'su Jeff Bezos koltuğundan oldu! Dünyanın en zengin insanı bakın kim seçildi

Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakan Elon Musk dünyanın en zengin insanı seçildi.

Amazon CEO'su Jeff Bezos koltuğundan oldu! Dünyanın en zengin insanı bakın kim seçildi

Dünyanın en zengin insanı ünvanı tekrar değişti. Şirket hisselerinin artmasıyla Elon Musk, Amazon CEO'su Jeff Bezos'u geride bırakarak tekrar dünyanın en zengin insanı ünvanını elde etti.

Tesla ve SpaceX CEO'su hisseleri son dört ayda büyüme gösterdi. Geçtiğimiz günlerde şirket hisselerinde 2,2 artış yaşandı. Hisselerin 791,36 dolardan işlem görmesiyle Musk tekrar dünyanın en zengin insanı seçildi. Tesla ve SpaceX'in hisseleri Şubat ayından bu yana en yüksek zirveyi gördü. Hisselerin artması dünyanın en zengin insanı ünvanına da etkide bulundu. 

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk dünyanın en zengin insanı seçildi

Amazon CEO'su Jeff Bezos koltuğundan oldu! Dünyanın en zengin insanı bakın kim seçildi - Resim : 1

Hisselerdeki artışın ardından Musk'ın serveti 3,8 milyar dolar daha artmış oldu. Musk, piyasaların kapandığı dönemde 203,4 milyar dolarlık servetle dünyanın en zengin kişi ünvanına erişti. 

Amazon CEO'su Jeff Bezos ve Elon Musk dünyanın en zengin insanı listesinde sürekli yer değiştirip duruyor. Forbes'un verilerine göre şu anda liderlik Musk'ın elinde. İki büyük isim aynı zamanda uzay taşımacılığında da rekabet halinde diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl da dünyanın en zengin kişisi koltuğuna oturan Musk, Tesla'nın değer kaybetmesiyle yerini Jeff Bezos'a bırakmıştı. Ancak görünüşe göre işler tekrar değişti. Şu anda Musk lider koltuğunda olsa da 193,1 milyar dolarlık servetiyle Bezos ikinci sırada yerini alıyor. İkili rekabetine bir süre daha devam edecek.