Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini nasıl kontrol edebilirsiniz? İşte cevabı!

Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini birkaç basit adım ile kontrol edebilmeniz mümkün! İşte o adımlar!

Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini nasıl kontrol edebilirsiniz? İşte cevabı!

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcıların talep ve şikayetleri doğrultusunda bugüne dek platformuna sayısız güncelleme yaparak birçok yeni özellik kazandırdı. Bunlardan biri de Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini kontrol etme yetkisi. Merak edenler için bu yazımızda bu özelliği nasıl yönetebileceğinizden bahsediyoruz.

Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini nasıl kontrol edebilirsiniz? İşte cevabı!

Hiç şüphesiz dünyanın en büyük sosyal platformlarından biri olan Facebook, ne zaman güvenlik ile ilgili şüpheler ortaya atılsa, gizliliğe oldukça önem verdiğini, gizlilik konusunda geliştirdiği özellikleri örnek göstererek savunuyor. Yine de bu açıklamalar birçok kullanıcıyı tatmin etmiyor.

Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini nasıl kontrol edebilirsiniz? İşte cevabı! - Resim : 1

Kullanıcılar genel olarak gizliliği tercih ediyor. Örneğin çoğu kullanıcı Facebook üzerinden, e-posta ya da cep telefonu numarası ile aratılarak bulunmak istemiyor. Eğer siz de bir Facebook kullanıcısı olarak aynı düşüncedeyseniz, aşağıdaki adımları izleyerek Facebook'ta sizi kimlerin aratabileceğini kontrol edebilirsiniz.

E-posta ya da cep telefonu numaramı kullanarak Facebook'ta beni kimlerin aratabileceğini nasıl kontrol ederim?

  • Facebook'un sağ üst köşesindeki account simgesine tıklayın.
  • Ayarlar ve Gizlilik'i seçin ve ardından Ayarlar'a tıklayın.
  • Solda Gizlilik'e tıklayın. İnsanlar Seni Nasıl Bulabilir ve Seninle Nasıl İletişim Kurabilir? kısmında, e-postanız ve telefon numaranız için iki ayrı ayar görürsünüz:
    • E-posta ayarınızı güncellemek için, Facebook'a kayıtlı e-posta adresini aratarak seni kimler bulabilir? ifadesinin yanındaki Düzenle'ye tıklayın.
    • Telefon numarası ayarınızı güncellemek için Facebook'a kayıtlı telefon numaranı aratarak seni kimler bulabilir? ifadesinin yanındaki Düzenle'ye tıklayın.
  • Kimlerin bu bilgileri kullanarak sizi aratabileceğini seçin (ör. Arkadaşlar).