Güncel

Amazon da akıllı bileklik işine girdi: Halo

Sağlıklı yaşam için kullanılan akıllı bilekliklere bir katkı da Amazon Halo ile geliyor.

Amazon da akıllı bileklik işine girdi: Halo

Online ticaret devi Amazon, gelir kaynaklarını artırmanın yeni bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. Firma yeni donanım ürünü akıllı bileklik Halo'yu tanıttı. Sağlıklı yaşam temalı akıllı bileklik aynı zamanda aktivite ve uyku takibi yapabiliyor.

Amazon da akıllı bileklik işine girdi: Halo

Öncelikle söylemek isteriz ki bu cihaz benzerlerinden çok farklı. Amazon Halo'da bir ekran bulunmuyor. Kumaş bir kayışa sahip olan cihaz, kullanıcının hareketlerini takip ediyor. Bunu yaparken üzerinde bir ivme ölçer, sıcaklık sensörü, kalp ritim monitörü ve 2 adet mikrofon bulunuyor.

Aktivite, uyku, vücud, ses gibi değerleri takip edebilen Halo, hareketlerinizi ve derinizin ısısını ölçerek uyku kaliteni konusunda yorum yapabiliyor. Vücud yağ oranını da ölçebilen Halo, sesinizi de dinleyerek duygusal durumunuz hakkında bilgi verebiliyor.

Amazon Halo fiyatı

Akıllı bilekliğin fiyatı 64.99 dolar olarak açıklandı. Bu fiyata 6 aylık Halo üyeliği de dahil. Bu süre sonunda üyelik aylık 3.99 dolar olarak ödenmeye devam edecek. Abonelik sisteminin olmasının sebebi sağlıkla ilgili bilekliğin topladığı değerleri detaylı ve analiz yapılabilecek şekilde görmek olarak açıklandı.

Yorumlar
Birisi
Yakında telefon üretimine de başlarsa şaşmam
Cevapla
💠Gakk@💠
Bizim oralarda Halo, dayı demek amazonun Elazığ şivesi ile bileklik çıkarmasına gurulandım
Cevapla
Ali Avcı
Aman! bulaşmayın ben yandım eller yanmasın anlatılmaz yaşanır...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.